<< Till startsidan

Resultat 2005
2005

Gå direkt till resultaten:
Rally
05-12-30
Folkrace
05-11-21
Rallycross
05-10-15
Backe
05-09-18
Crosscart
05-06-19
Bilorientering
05-12-08







Rally
Kanonrundan, 05-12-30
Romjulsrally, 05-12-30
Hasselasvängen, SMK Hälsinge, 05-12-10
KM, Kils MK Bil, 05-10-23
Odenensvängen, Östernärke RMC, 05-11-12
Ravlunda Rallysprint, Simrishamns MK, 05-11-12
Skilling 50, SSMK, 05-11-12
Slutställningen i BDS/Bil&Fritid Rally cup 2005
Runt Mjölkpallen Pokalen, Gnesta MK, 05-11-06
Höglandsrallyt, Nässjö MK - Vetlanda RRC, 05-11-05
Rallyspecialen, Vännäs MK, 05-10-30
Kamasa-Marknadsnatta, Västra Östergötlands MK, 05-10-29
Västra BF´s Förbundsmästerskap, Bilklass 1
Västra BF´s Förbundsmästerskap, Bilklass 2
Rikspokalen, SMK Örebro
RS-2005, DM i Södra BF
RS-2005, B-förarcupen i Södra BF
RS-2005, C-förarcupen i Södra BF
Rally DM, ONFB 2005
Wesab Cup 2005
Nedre Norras Förbundsmästerkap 2005
Krutrundan, 05-10-15
Klubbracet i Bollnäs, 05-10-15
Nickbosprinten, SMK Sala, 05-10-09
Vedumsmästerskapet, Kullings MS, 05-10-09
Mästarmötet, SMålands BF, 05-10-08
FRRC-specialen, SMK Jönköping, 05-10-08
Rally Flygstaden, SMK Söderhamn, 05-10-08
Lövdansen, SMK Nyköping, 05-10-08
Norrspecialen, Gotlands MF BK, 05-10-08
Finalen i Duntiscupen, SMK Motala Bil, 05-10-08 Totallistan
Finalen i Duntiscupen, SMK Motala Bil, 05-10-08 klassvis
Brottsrundan, Team Skogsåkarna, 05-10-02
Ekratten, Totallista, 05-10-02
Ekratten, Klassvis, 05-10-02
Rejmerallyt, 05-10-01
Lokaracet, Hällefors MK, 05-09-25
Rally-DM, Upplands BF, Sluttabell 2005
Sluttabeller för Uppländska C-förarserien, Tjejmästerskapet och Veteran/KRC
Sluttabell Öppna Sprintcupen 2005
Vättenrallyt, 05-09-24
Uvbergsloppet, Bärke MK, 05-09-25
Skövderacet, 05-09-24
Skepptuna MK, 05-09-24
Rally Hedemarken, 05-09-24
Westomsprinten 4, 05-09-24
Slutställning i WestomsprintCupen
Rejmeknixen, MK Ran, 05-09-24
Nybyrundan, SMK Södermanland, 05-09-24
TV-svängen, SMK Horby, 05-09-17
Westomsprinten 05-09-17
Råsjö Race, SMK Hälsinge, 05-09-10
Retursladden, Kinds MK, 05-09-11
RealCar Rallysprint, SMK Vingåker, 05-09-11
Dala Rally Cup, Lima MS, 050910
Sommarvalsen, SMK Uppsala, A-förare, 05-09-03
Sommarvalsen, SMK Uppsala, B-förare, 05-09-03
Sommarvalsen, SMK Uppsala, C-förare, 05-09-03
Strömkarlen, SMK Trollhättan, 05-09-04
Befabtrofén, Linköpings MS, 05-09-03
Rasbosprinten, 05-08-28
BMC-sprinten, 05-08-27
Dackefejden, Växjö MS, 05-08-27
Viks 8:an, Rally-ÖÖM, 05-08-27
Westom-Sprinten, 05-08-27
Hallsbergs Sprinten, Hallbergs MK, 05-08-27
Sollefteå Rundan, Sollefteå RRC, 05-08-27
Texacosnurren, Strängnäs AMS/Taxinge MK, 05-08-20
Vallne Trofén, Offerdals MK, 05-08-21
Killingen, Kils MK, 05-08-20
Rally Österlen, SM 05-08-20
Rally Öterlen, Volvo, 05-08-20
LT-Trofen, Jämtlands MK, 05-08-20
Duntiscupen, SMK Motala, 05-08-20
Kungsängssprinten, 05-08-13
Bilhallenracet, SMK Sundsvall, 05-08-14
Snapphanerallyt, 05-08-13
Götenerundan, 05-08-13
Åkerbystprinten, 05-08-06
Nässjörundan, 05-06-08
Vilda Ryd Racet, Ryds MK 05-07-30
BEMA Rally Grimstad, 05-07-30
Pirellirally, 05-07-29--30, Finland
Kullingstrofén, Kullings MS, 05-07-23
Ekesbergsracet, 05-07-16
Brukssvängen, MSK Hammaren, 05-07-03
Gröna Dalen Rundan, 05-07-10
Bergbysprinten, Films MK, 05-07-02
Sommarracet, Eskilstuna MK, 05-07-01
Gjurdspecialen, Stuguns MK, 05-07-02
Marknadsrallyt, Wesab Cup, Råneå 05-06-18
Guttstasprinten, Kolsva MS, 05-06-18
Siljanssvängen, SMK Hälsinge, 05-06-18
Hemlingssnurren, Örnsköldsviks RK, 05-06-18
Svenstigs Skilling500, Deltävling 4 i Supercupen, 050618
Duntiscupen deltävling 3, 05-06-12 Total
Duntiscupen deltävling 3, 05-06-12 klassvis
Rally Taxinge, Taxine MK, 05-06-11
Jordbergarallyt, Trelleborgs MK, 05-06-11
Gränsrallyt, Horndals MK och Hofors MS, 05-06-11
Lars-Erik Torph´s Memorial, Säffle MC, 05-06-11
Bilam-Trofén, Norrköpings MK, 05-06-08
Ludvikaruschen, 05-06-05
Shellknixen, MK Rimo, 05-06-05
Roja-Rundan, Emådalens MK, 05-06-04
Socknasvängen, Åtvidabergs MK, 05-06-04
Ica Varvloppet, MK Vara, 05-05-28
KPA Forshagarundan, Forshaga MC, 05-05-28
Racing Special Sprint, Piteå MK, 05-05-29
Ånnboda rallyt, Teknis MC, 05-05-29
Faxesprinten, 05-05-29
Midnattsspecial, Skepptuna MK, 05-05-28
Holmenskog Rallyt, SMK Östgöta, 05-05-28
Laxåknixen, 05-05-21
Svedala Runt, 050508
Uvbergsloppet, 05-05-22
Structosprinten, Storfors MK, 05-05-14
Polkatrofén
Sandvikssvängen, Ljusdals MS, 05-05-14
NAC-Rally, 05-05-14
Conny Wass Memorial 05-05-14
Tudor Alespecialen, 05-05-08
Silverratten, Älmhults MK, 05-05-07
RS-serien, Himmelstalundssprinten, 05-05-07
Dalslandstjuren, Dals MK, 05-05-07
Silverrundan, Hällefors MK, 05-05-07
Falckpokalen, SMK Södermanland, 05-05-07
Torsdagsrallyt, 05-05-05
Krokstabanan, Säffle MC, 05-04-30
Svistadsträffen, Linköpings MS, 05-05-01
Lilljumbon, 05-05-01
Östra Sprintcupen efter deltävling 2 (05-04-24)
Mineraljakten 05-04-24
Stavsunds Sprinten, Mälaröarnas MK, 05-04-24
Boditsnurren, 05-04-23
Super Finalen
Kong Christian Race, 05-04-23
Duntiscupen Deltävling 1, Total, 05-04-23
Duntiscupen Deltävling 1, Klassvis, 05-04-23
RS-DM Södra Bilsportförbundet
Sommar-Sprinten, SMK Upsala, 05-04-16
Skänningeknixen, Västra Östergötlands MK, 05-04-16
Rally Gotland, Gotlands MF BK, 05-04-16
Oxspecialen, Mariestads MS, 05-04-10
Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK, 05-04-02
Extreme-Grangärdesprinten-Rally, 05-03-13
LBC-ruschen 2005, 2005-03-12
Roratelsvängen, JMK 05-03-12
Volvo Prisbonus NNBF efter 2 deltävlingar, 05-03-11
Skutskärsratten, 2005-03-06
I-Lit Rallyt/Jämtnatta, 2005-03-05
Gestrikekannan, 2005-03-05
Snösladden, 2005-02-27
Kopparsvängen, 2005-02-26
Munkrundan, 2005-02-26
Gimmasprinten, 2005-02-20
Midvintersprinten, Hällefors MK, 2005-02-19
Skepptuna-sprinten, 2005-02-20
Vännäs Plåtrallyt, 05-02-19
MS Umeå Cupen, 05-02-19

Z-trofén, Stuguns MK, 05-02-19
Piterundan, totalt, 05-02-12
Piterundan, klassvis, 05-02-12

Gnarpstrofén, SMK Hälsinge, 05-02-06
Filmsprinten, Films MK, 05-02-05
Örnskölden 05-01-29
Lappnatta 05-01-29

Dan Anderssons Minne 05-01-29
Rally JOWES Plåt 2005, 05-01-15
MS Umeåcupen, 05-01-15
Bergslagsrallyt, 05-01-08
Eriksnäsbosprinten, 05-01-06 Bollnäs MK


Folkrace
Novemberracet, Filipstads MC, 05-11-19
Höstruskracet, 05-10-23

BDC-racet, 05-10-15
Klubbracet i Bollnäs, 05-10-15
Eriksson Bilteam-racet, Final i X-cupen, 05-09-25
Venacupen, Laxå MK deltävling 3, 05-09-24
Venacupen, slutställning
Årjängs MK, 05-09-11
Femtåspecialen, Likenäs MK, 05-09-03
Laxå MK, 05-08-20
Westombanan, 05-08-13
Katrineholms MK/SMK Vingåker, Mälaracupen deltävling 5, 05-08-14
Kvällsracet, Likenäs MK, 05-07-27
Munkfors MC, 05-07-30
Sommarsvängen, Härnösands MK, 05-07-03
Eskilstuna MK, 05-07-02

Eriksson Bilteam-Racet, Skutskärs MS, 050619
Yamaharace, 05-06-12
SMK Eda, Preem-festivalen, 05-06-11-12
Flintaracet, Hällefors MK, 05-06-11
MK Rattens Invingningsfolkrace på NIWA-Banan, 05-06-05
Laxå MK, 05-05-14
Årjängs MK, 050505
Valborgsracet, Likenäs MK, 05-04-30
Rimocupen 1, Ticksta Motorstadion, 05-04-23
1:a deltävlingen i Vänercupen, Karlstad MC, 05-04-24
Solkustbanan, Oskarshamns RRC, 05-04-23
Årjängs MK, Folkracesprint, 05-04-09
Vår-racet, MK Ramunder/Norrköpings MK, 05-04-10
Folkrace-RS, Norrköpings MK, 2005-04-03
Femtåfighten 2005-03-05


Rallycross
Klubbracet i Bollnäs, 05-10-15
Svealandscupen, 05-10-01
Götalandscupen, Fjärsås MK/Kungsbacka MA, 05-09-25
Götalandscupen Sluttabellen för 2005
Resultat RM Rallycross 2005, Supernationell
Götalandscupen, deltävling 05-09-17
Götalandcupen, tabell efter 10 deltävlingar
SM-finalen i Götene, Div 1, 05-09-11
SM-finalen i Götene, Supernat, 05-09-11
SM-finalen i Götene, Div 2, 05-09-11
SM-finalen i Götene, Junior, 05-09-11
Svealandscupen, 05-09-10
Götalandscupen, resultat efter 9 deltävlignar
Götalandscupen, Borås MK, 05-09-04
Rallycross i Vännäs, 05-08-21
Götalandscupen i Skene, 05-08-20
Resultat för Super EVO-Lution Cup, Haninge MK, Klass 1
Resultat för Super EVO-Lution Cup, Haninge MK, Klass 2
Tabell för Super EVO-Lution Cup, Haninge MK, Klass 1
Tabell för Super EVO-Lution Cup, Haninge MK, Klass 2
Svealandsbupen, Hanine MK, 05-08-14
Svealandscupen, Gestrike RC, 05-06-08
SM i Strängnäs, Div 1,05-08-04
SM i Strängnäs, Div 2,05-08-04
SM, Älvsbyns MS, 05-07-31, Supernationell
SM, Älvsbyns MS, 05-07-31, Juniorer
RM, Älvsbyns MS, 05-07-31, 2400cc
SM i Kalix, Div 1, 05-07-24
SM i Kalix, Div 2, 05-07-24
SM i Kalix, Supernationell, 05-07-24
SM i Kalix, Juniorer, 05-07-24
Rallycross DM, Piteå Motorstadio, 05-07-13
Svealandscupen, Films MK, 05-07-03
NBD Cup, DM och FM, Älsvbyns MS, 05-07-03, Super Nationell
NBD Cup, DM och FM, Älsvbyns MS, 05-07-03, 2150 junior
NBD Cup, DM och FM, Älsvbyns MS, 05-07-03, 2400cc
NBD Cup, DM och FM, Älsvbyns MS, 05-07-03, 2150cc
EM i Höljes, Div 1, 05-07-03
EM i Höljes, Div 1A
EM i Höljes, Div 2
EM i Höljes, Supporterklass
DM/RM, Skellefteå MS, 05-06-26, Supernationell
DM/RM, Skellefteå MS, 05-06-26, Klas 2400
DM/RM, Skellefteå MS, 05-06-26, Klass Junior
DM/RM, Skellefteå MS, 05-06-26, Senior
SM, Skellefteå MS, 05-06-18--19, Supernationell
SM, SKellefteå MS, 05-06-18--19, Juniorer
RM, SKelleftåe MS, 05-06-18--19, RM
Götalandscupen, 05-06-06
Svealandscupen, SMK Vingåker, 05-06-04
SM Westombanan, 05-05-28--29, Div 1
SM Westombanan, 05-05-28--29, Super Nationell
SM Westombanan, 05-05-28--29, Div 2
SM Westombanan, 05-05-28--29, Juniorer
Götalandscupen poängtabell 3 deltävlingar
Götalandscupen 3, 05-05-22
Götalandscupen 2, 05-05-21
Svealandscupen, 05-05-22
Svealandscupen, Västerås MS, 05-05-14, Uppdaterad 05-05-17
Evocupen, Strängnäs AMS, 05-05-07
SM, Strängnäs AMS, 05-05-07
Svealandscupen, SMK Arboga, 05-05-01
Fjärås MK/Kungsbacka MA Götalandscupen 05-04-30
Strängnäs AMS Parallellrace 05-04-24

Backe
Söderknallen, Back-SM, 05-09-17 -- 05-09-18
Mattåsbacken, öppna FM i backe NNBF , 05-09-11
Back-SM i Ånnabodabacken, 05-09-04
Back-SM i Ånnabodabacken, 05-09-03
Rörforsloppet, Klass 1, SMK Arboga, 05-08-28
Rörforsloppet, Klass 2, SMK Arboga, 05-08-28
Rörforsloppet, Klass 3, SMK Arboga, 05-08-28
Rörforsloppet, Klass 4, SMK Arboga, 05-08-28
Rörforsloppet, Klass RC2150, SMK Arboga, 05-08-28
Rörforsloppet, Klass RC2150, SMK Arboga, MC-Sid,05-08-28
Rörforsloppet, Klass RC2150, SMK Arboga, MC-Solo,05-08-28
Rörforsloppet, Klass 1, SMK Arboga, 05-08-27
Rörforsloppet, Klass 2, SMK Arboga, 05-08-27
Rörforsloppet, Klass 3, SMK Arboga, 05-08-27
Rörforsloppet, Klass 4, SMK Arboga, 05-08-27
Rörforsloppet, Klass RC2150, SMK Arboga, 05-08-27
BackSM, 05-07-10, SM Klass 1
BackSM, 05-07-10, SM Klass 2
BackSM, 05-07-10, RM Klass 3
BackSM, 05-07-10, RM Klass 4
BackSM, 05-07-10, Junior
Back-SM, 05-07-10, Klass 1
Back-SM, 05-07-10, Klass 2
Back-SM, 05-07-10, Klass 3
Back-SM, 05-07-10, Klass 4
Back-SM 05-06-12, Nalovardo RC, Klass 1
Back-SM 05-06-11, Nalovardo RC, Klass 2
Back-RM 05-06-11, Nalovardo RC, Klass 3
Back-RM 05-06-11, Nalovardo RC, Klass 4
Back-SM 05-06-11, Nalovardo RC, Klass 1
Back-SM 05-06-11, Nalovardo RC, Klass 2
Back-RM 05-06-11, Nalovardo RC, Klass 3
Back-RM 05-06-11, Nalovardo RC, Klass 4
Back-SM, 05-06-11, Nalovardo RC, klass DM1
Back-SM, 05-06-11, Nalovardo RC, klass DM2
Back-RM, 05-06-11, Nalovardo RC, klass DM4
Lillåracet, Öppna FM i Backe 05-06-06
Back SM, Kungsbergsjakten, Järbo MK 05-06-04 och 05-06-05

Crosskart
Crosskart, SM i strängnäs, 05-06-24
Crosskart, Laxå MK, 05-06-19
Crosscart SM, Laxå MK

Bilorientering
DM i Bil-O, Upplands BF, 2005
Nationaldagsracet, MapRace2, Mölndags MK, 05-06-06
Trelleborgs MK, 05-04-15
Hörby Bilsvängen, SMK Hörby, 2005-04-03


<< Till startsidan