<< Till startsidan

Resultat 2009
2009


Gå direkt till resultaten:
GrenSenast uppdatarad
Rally 09-12-29
Folkrace 09-12-26
Rallycross 09-10-03
Backe09-09-12
IS-Racing09-03-08
Karting/Crosskart09-08-26
BilorienteringInga resultat än
MCInga resultat än
DriftingInga resultat än
DragraceInga resultat än
Bil-O 09-11-18
Övrigt 09-10-05

Ladda hem gratis

Rally
Romjulsrally, NMK Elverum, 09-12-29
Nyårsrundan, Jämtlands MK, 09-12-27
Hjerpes MaskinCentra-Sprinten, Norrköpings MK, 09-11-07
Rally Carrera Panamericana, 09-11-01
Mekonomen Rallycup Final, Eskilstuna MK, 09-10-31
Odensvängen, Östernärkes RMC, 09-10-24
Marknadsnatta, VÖMK, 09-10-24
Shakedown, Rally-VM England, 09-10-22
MMK Sprinten, Mälaröarnas MK, 09-10-18
Rikspokalen, SMK Örebro, 09-10-17
Vildarydracet, Ryds MK, 09-10-10
SM-finalen, KMK-Kannan, Katrineholms MK, 9-10-10
KMK-Kannan, DM , Katrineholms MK, 9-10-10
Rallysprint, Ljusdals MS, 09-10-10
Rally-Arlanda Sprint, Skepptuna MK, 09-10-10
Nickbosprinten, SMK Sala, 09-10-04
Vedumsmästerskapet, Kullings MS, 09-10-04
Cityracet, Finnspångs MS; 09-10-03
Noratrofén, Nora MK, 09-10-03
Rallymästerskapet 2009 för NNBF, Stockholms BF och Upplands BF, 09-09-29
Slutställning i NNBF:s FM efter sex deltävlingar, 09-09-29
Mini Xplosion, Västerås MS, 09-09-27
Vikingadansen, Trelleborgs MK, 09-09-27
Ekratten, Asarums MS, 09-09-26
Fraktcentralenrallyt, SMK Gävle/Sandvikens MK
Rejmeknixen, MK Ran, 09-09-26
Befab-trofén, Linköpings MS, 09-09-26
Runt Mjölkpallen pokalen, Gnesta MK, 09-09-20
Wetab-Sprinten, Fryksdalens MK, 09-09-20
Havraprinten, SMK Hälsinge, 09-09-19
Kolsvarundan, Kolsva MS, 09-09-19, SM
Kolsvarundan, Kolsva MS, 09-09-19, DM
Kolsvarundan, Kolsva MS, 09-09-19, SMSC Shootout
Retursladde, Kind MK, 09-09-14
Jan Rolfssons Minne, SMK Örebro, 09-09-13
Byggconstruktsprinten, Almunge MK, 09-09-12
Duntiscupen 3, SMK Motala Bil, 09-09-12
ARC-Rajet, Arlövs MC, 09-09-06
Cramosprinten, Vallentuna MK, 09-09-06
Truckkonsultsprinten 4, MK Team Westom, 09-09-05
Truckkonsultsprinten Slutställning
EMK-Kannan, Eskilstuna MK, 09-09-05
Rally Grus-Ove, Jämtlands MK, 09-09-05
Strömkarlen, SMK Trollhättan, 09-09-05
B-förarcupen (uppdaterad 09-09-03
Skilling 50, Skillingaryds MK, 09-08-29
Viks 8:an, SMK Valdemarsvik, 09-08-29
Götenerundan, Götene MK, 09-08-29
Valnetrofén, Offerdals MK, 09-08-22
Emiltrofén, Vimmerby MS, 09-08-22
Hallsbergssprinten, Hallsbergs MK, 09-08-22
ARC-Rallyt, Almunge MK, 09-08-15
Snapphanerallyt, Hässleholms MK, 09-08-14 SM
Snapphanerallyt, Hässleholms MK, 09-08-14 NEZ
Truckkonsultsprinten efter deltävling 3, 09-08-14
Truckkonsultsprinten, MK Team Westom, 09-08-08
Samtax-Rallyt, Strängnäs AMS/Taxine MK, 09-08-08
Oknörundan, Mönsterås MK, 09-08-01
Backasprinten, Skene MS, 09-08-01
Kullingstrofén, Kullings MK, 09-07-25
Koppartunnan, MK Kopparberg, 09-07-11
Jämtralyt, Jämtkands MK, 09-07-04
Nyckeljakten, SMK Nyköping, 09-07-04
Duntiscupen, SMK Motala, 09-06-27-28
Structosprinten, Storfors MK, 09-06-27
Dackefejden, Wäsjö MS, 09-06-27
Truckkonsultsprinten, MK Team Westom, 09-06-27
Duntiscupen, SMK Motala, 09-06-27
Duntiscupen, SMK Motala, 09-06-27 efter SS2
Duntiscupen, SMK Motala, 09-06-27 efter SS1
Kvällsrallyt, Eskilstuna MK, 09-06-26
Klassikersprinten, Skepptuna MK, 09-06-14,
Klassikersprinten, Skepptuna MK, 09-06-14, omg 2
Klassikersprinten, Skepptuna MK, 09-06-14, omg 1

Vätternrallyt, Gränna och Norrahammars MK, 09-06-13
Junipsrinten, Ilsbo MK, 09-06-13
Jubileumssprinten, Flens MS, 09-06-13
Stefans Minne, Åtvidabergs MK, 09-06-07
Bruksvängen, MSK Hammaren, 09-06-07
Siljasvängen, SMK Hälsinge, 09-06-06
Lars-Erik Torph Memorial, Säffle MC, 09-06-06
Rallymästerskapet efter deltävling 4, 09-06-01
NNBF FM efter deltävling 5, 09-06-01
Götalandscupen + RM2400, Strängnäs AMS, 09-05-31
Guttstasprinten, Kolsva MS, 09-05-30
Duntiscupen, SMK Motala, 09-05-30
Ica Varvloppet, Vara MK, 09-05-30
Midnattspecialen, Skepptuna MS, 09-05-30
Fönstersprinten, MK Rimo, 09-05-24
Hammarbacken, Ragundadalens RC, 09-05-24
Truckkonstultstprinten, MK Team Westom, 09-05-23
Trafikcentersprinten, SMK Örebro, 09-05-23
Nässjörundan, Nässjö MK, 09-05-21
Torsdagsrallyt, Eskilstuna MK, 09-05-21
Rallymästerskapet efter deltävling 3, 09-05-18
Nedre Norras BF efter detävling 4, 09-05-18
Vänersnurren, Dals MK, 09-05-17
Bresontrofen, Rasbo MK, 09-05-16
Ford Flexifuelcup SSR, 09-05-15--16
South Swedish Rally, SM; 09-05-15
South Swedish Rally, NEZ; 09-05-15
Nedre Norras FM efter deltälving 3, 09-05-11
Vårsprinten, Taxinge MK, 09-05-09
Skilling 500, Skillingsryds MK, 09-05-09
Esab-Rallyt, Laxå MK, 09-05-09
Silverspecialen, Älmhults MK, 09-05-03
ÖÖM efter deltävling 1, 09-05-03
Lille Mats, Hässleholms MK, 09-05-02 total
Lille Mats, Hässleholms MK, 09-05-02 klassvis
Holmenskograllyt, SMK Östgöta, 09-05-02
Ford Flexifuel Cup Rally Sörland, 09-05-02
Sommarsprinten, SMK Uppsala, 09-05-02
Lilljumbon, Falköpings MK, 09-05-01
Sviestasträffen, Linköpings MS, 09-05-01
Zabra-rallyt, Nybro AC, 09-05-01
Toverums-sprinten, SMK Valdemarsvik, 09-04-26
Alesvängen, Älvbygdens MK, 09-04-26
Preem Kristianstad Kong Christian Race, 09-04-26
Klappjakten, Ydre MK, 09-04-26
CarFix Rallyt, Västerås MS, 09-04-18
Rally Gotland, Gotlands MF, 09-04-18
Skänningeknixen, Västra Östergötlands MK, 09-04-18
Emilsnurren, Vimmerby MS, 09-04-13
Norrköpings MK, Himmelstalundsstprinten, 09-04-11
Rallysprint, Årjängs MK, 09-04-04
Anderslövsrallyt, Trelleborgs MK, 09-04-04
Express-Specialen, SMK Hörby, 09-03-29
NNBF FM efter tre deltävlingar, 09-03-03
Roratelsvängen, Jämtlands MK, 09-03-14
LBC-Ruschen, Lima MS, 09-03-07
Piteårundan, Piteå MS, 09-02-28, Total
Piteårundan, Piteå MS, 09-02-28, Klassvis
ÖMK-Sprinten, Östhammars MK, 09-03-01
Stjärnsvängen, SMK Sundsvall, 09-02-28
Gestrikekannan, Järbo MK; 09-02-28
7-klubbars, Örssundbro, 09-02-28
Fönesprinten, 09-02-22
Filmsprinten, Films MK, 09-02-22
Kopparsvängen, MK Kopparberg, 09-02-21
Lappkastet, Lycksele MK, 09-02-21, total
Lappkastet, Lycksele MK, 09-02-21
Dan Anderssons Minne, Wesmanklubbarna, 09-02-21
Hälsingerallyt, SMK Hälsinge, 09-02-14
Vinterpokalen, Sandvikens MK, 09-02-07
Ford Flexifuel Cup, deltävling 1, 09-01-31
Örnskölden, Örnsköldsviks RK, 09-01-31
Värmland Runt, Svenska Rallyt Sport, 09-01-30--31
Rally Fransons Fastigheter, Vännäs MK, 09-01-25
Vännäs-Plåt Rallyt, Vännäs MK, 09-01-24
Monitorracet, Ilsbo MK, 09-01-24
Finnskogsvalsen, MK Ratten, 09-01-24
Rally Hadeland, 09-01-24
Laitis Rally Månstråket, Luleå MS, 09-01-17
Offerdalingen, Offerdals MK, 09-01-17
Sångsracet, Hällefors MK, 09-01-17
Stärkesmarksrundan 2. Vännäs MK, 09-01-11
StärkesmarksrundanCup efter 2 deltävlingar, 09-01-11
Eriksnäsbosprinten, Bollnäs MK, 09-01-11
Utrikesrundan, MK Nordjämten, 09-01-10
Gustav Wasarundan, Vallentuna MK, 09-01-10
Sigdalsrally, 09-01-10
Munkforsrundan, Munkfors MC, 09-01-03


Folkrace
Trobbans Minne, 09-12-26
Luciaracet, Jönköpings MK, 09-12-12
Fläskracet, SMK Dala Falun, 09-11-22
Novemberracet, Skene MS, 09-10-13
Holgerssons Åkeri AB Vandringspris, Tidaholms MK, 09-10-31
Allhelgonarullet, SMK Arboga, 09-10-31
NGK-Masters, RaceCrew + Karlsatad MK Bi, 09-10-17
Tomtfallet, Munkfors MC, 09-10-10
DreamTeam, Jönköpings MK, 09-09-19
Berga-Racet, Ydre MK, 09-09-19
OKQ8 Racet, Krokoms MK, 09-09-19
Venacupen, Laxo MK, 09-09-19
Venacupen, Laxo MK, Totalställningen
Folkrace Parallelsprint, SMK Motala Bil, 09-09-13
Pengfors, Vännäs MK, 09-09-12
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Seniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Juniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Damer + Veteraner
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Efter Omg 4 Juniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Omg 4 Damer + Veteraner
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Omg 4 Juniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Efter Omg 4 Juniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Omg 4 Damer + Veteraner
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Efter Omg 4 Damer + Veteraner
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Omg 3 Seniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Efter Omg 3 Seniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Omg 3 Juniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Efter Omg 3 Juniorer
aravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Omg 3 Damer + Veteraner
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-06, Efter Omg 3 Damer + Veteraner
Sponsorcupen totalställning 2009, 09-09-06
Sponsorcupen, Hede MK, 09-09-05
Kräftgången, Årjängs MK, 09-09-05
Dekaltrimsprinten, Ydre MK, 09-09-05
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Omg 2 Seniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Efter Omg 2 Seniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Omg 2 Damer + Veteraner
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Efter Omg 2 Damer + Veteraner
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Omg 2 Juniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Efter Omg 2 Juniorer
Mälarcupen, SMK Arboga, 09-09-05
Mälarcupen, SMK Arboga, 09-09-05 Omg 3
Mälarcupen, SMK Arboga, 09-09-05 Omg 2 Juniorer
Mälarcupen, SMK Arboga, 09-09-05 Omg 1 Juniorer
Mälarcupen, SMK Arboga, 09-09-05 Omg 1 Dam + Veteran
Mälarcupen, SMK Arboga, 09-09-05 Omg 1 Senior
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Omg 1 Seniorer
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Omg 1 Dam + Veteran
Caravanhallen Cup, Haninge MK, 09-09-05, Omg 1 Juniorer
Sponsorcupen, Jämtlands MK, 09-08-22
Sponsorcupen ställning inför finalen, Jämtlands MK, 09-08-22
Venacupen, Laxå MK, 09-08-15--16
Folkrace, Munkfor MC, 09-08-15
Laitis Cup Festivalen, Piteå MS, 09-08-15--16
Folkrace Toverumsbanan, Vademarsviks MK, 09-08-20
Pengfors 16:e, Vännäs MK, 09-08-02
Sponsorcupen, Svenstavik, 09-08-01
Juniullet, Årjängs MK, 09-07-25
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-19 Final Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-19 Final Damer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-18 Juniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-18 Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-18 Veteraner
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-18 Damer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-17 Juniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-17 Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-17 Veteraner
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-16 Juniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-16 Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-16 veterander
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-15 Juniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-15 Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala, 09-07-15 Veterander
Krokom Tvådagars, Krokoms MK, 09-07-10--11
Sponsorcupen efter deltävling 3, 09-06-28
Sponsorcupen, Offerdals MK, 09-06-27
Sponsorcupen efter deltävling 2, 09-06-15
Bytabil Racet, Jämtlands MK, 09-06-14
Folkrace Tomtfallet, Munkfors MC, 09-06-14
Sponsorcupen, Krokoms MK, 09-06-06
Venacupen, Laxå MK, 09-05-30
Flygracet, Årjängs MK, 09-05-21
Sponsorcupen efter deltävling 1
Sponsorcupen, Föllinge MK, 09-05-16
Westomfestivalen, MK Team Westom, 09-05-09--10
X-cupen, Ljusdals MS, 09-05-02
Hemköpsracet, Ydre MK, 09-05-01
Vänercupen, SMK Trollhättan, 09-04-18
Norrköpings MK, Folkacesprint, 09-04-12
Folkracesprint, Årjängs MK, 09-04-04
Folkracesprint, Skepptuna MK, 09-02-08

Rallycross
Superfinalen Rallycross, Haninge MK, 09-10-03
Rallycross Norden, NMK Drammen, 09-09-27
SM-final, Götene MK, 09-09-19, div 1
SM-final, Götene MK, 09-09-19, Supernationell
SM-final, Götene MK, 09-09-19, div 1A
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1-3 , div 1
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1-3, Supernationell
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1-3 , div 1A
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1-2 , div 1
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1-2, Supernationell
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1-2 , div 1A
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1, div 1
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1, Supernationell
SM-final, Götene MK, 09-09-19, omg 1, div 1A
Götalandscupen, Fjärås MK, 09-09-12
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 3 klass 1
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 3 klass 2
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 3 klass 4
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 3 klass 6
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 2 klass 1
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 2 klass 2
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 2 klass 4
Götalandscupen, 09-09-12, Efter Omg 2 klass 6
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, B-final Kl 4
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, C-final Kl 2
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, C-final Kl 4
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 3 klass 1
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Efter Omg 3 klass 1
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 3 klass 4
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Efter Omg 3 klass 4
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 3 klass 6
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Efter Omg 3 klass 6
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 2 klass 2
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Efter Omg 2 klass 2
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 2 klass 1
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Efter Omg 2 klass 1
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 2 klass 4
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Efter Omg 2 klass 4
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 1 klass 1
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 1 klass 2
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 1 klass 4
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 09-09-12, Omg 1 klass 6
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-3 Klass 1
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-3 Klass 2
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-3 Klass 4
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-3 Klass 6
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-2 Klass 1
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-2 Klass 2
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-2 Klass 4
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1-2 Klass 6
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1 Klass 1
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1 Klass 2
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1 Klass 4
Götalandscupen, Vimmerby MS, 09-09-05, Omgång 1 Klass 6
Svealandscupen, Borlänge MK, 09-09-05
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-3 Klass 1
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-3 Klass 2
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-3 Klass 4
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-3 Klass 6
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-2 Klass 1
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-2 Klass 2
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-2 Klass 4
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1-2 Klass 6
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1 Klass 1
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1 Klass 2
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1 Klass 4
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-23, Omgång 1 Klass 6
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-3 Klass 1
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-3 Klass 2
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-3 Klass 4
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-3 Klass 6
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-2 Klass 1
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-2 Klass 2
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-2 Klass 4
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1-2 Klass 6
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1 Klass 1
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1 Klass 2
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1 Klass 4
Götalandscupen, MK Team Westom, 09-08-22, Omgång 1 Klass 6
Svealandscupen, Bolläns MK, 09-08-16
DM/FM, Lycksele MK, 09-08-15
Svealandscupen, Bolläns MK, 09-08-15
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1-2 Klass 1
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1-2 Klass 2
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1-2 Klass 4
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1-2 Klass 6
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1 Klass 1
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1 Klass 2
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1 Klass 4
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-09, Omgång 1 Klass 6
Svealandscupen, Gestrike RT, 09-08-08
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1-3 Klass 1
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1-3 Klass 2
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1-3 Klass 4
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1-3 Klass 6
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1 Klass 1
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1 Klass 2
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1 Klass 4
Götalandscupen, Jönköping, 09-08-08, Omgång 1 Klass 6
Rallycross Norcen, Strängnäs AMS, 09-07-31
Rallycross DM/FM, Piteå MS, 09-07-21
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, preliminärt resultat
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, A-final
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, preliminärt resultat
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, A-final
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, preliminärt resultat
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, A-final
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, B-final
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, B-final
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, omg 3
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, efter omg 3
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, omg 3
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, efter omg 3
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, omg 3
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, efter omg 2
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, omg 2
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, efter omg 2
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, omg 2
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, efter omg 2
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, omg 2
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, efter omg 2
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, omg 1
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, omg 1
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, 2400, omg 1
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Div 1, Tidsträning
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18, Supernationell, Tidsträning
Rallycross-SM Kalix, 09-07-18,2400, Tidsträning
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 SM Supernationell
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 RM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Supernationell 2150
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Omgång 3 SM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 efter Omgång 3 SM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Omgång 3 RM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 efter Omgång 3 RM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Omgång 2 SM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 efter Omgång 2 SM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Omgång 2 RM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 efter Omgång 2 RM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Omgång 1 SM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Omgång 1 RM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Tidsträning SM
Rallycross-SM, Skellefteå MS, 09-07-12 Tidsträning RM
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Div 1
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Div 1A
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Div 2
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04, Supernationell
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 3, Div 1
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-3, Div 1
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-2, Div 1
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-2, Div 1A
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-2, Div 1
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-2, Div 1A
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 2, Div 1
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-2, Div 1
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-2, Div 1A
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 2, Div 1A
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 2, Div 2
Rallycross-EM Höljes, 09-07-04--05, Omg 1-2, Div 2
RM, Karlstad, 09-06-27
Svelandscupen, Karlstad, 09-06-27
Svealandscupen, live, Karlstad, 09-06-27
Rallycross Norden, Trondheim, 09-06-20
Rallycross SM/RM, Tomelilla MK, 09-06-13
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, slutresultat
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-3 klass 1
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-3 klass 2
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-3 klass 4
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-3 klass 6
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-2 klass 1
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-2 klass 2
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-2 klass 4
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-2 klass 6
Svealandscupen, Västerås, 09-06-13
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1-2 klass 4
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1 klass 1
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1 klass 4
Götalandscupen, Fjärås, 09-06-13, Omg 1 klass 6
Götalandscupen, Strängnäs AMS, 09-05-30
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24 Resultat
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Prel resultat Klass 1
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Prel resultat Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Prel resultat Juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Kval, Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Kval, Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Kval, Klass 1
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Kval, Juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Efter omgång 2 Klass 4
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Efter omgång 2 Klass 1
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Efter omgång 2 Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Efter omgång 2 Juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Omg 1 Klass 1
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Omg 1 Klass 4
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Omg 1 Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-24, Omg 1 juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Officiellt resultat
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Klass 4
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Klass 1
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Kval Klass 4
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Kval Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Kval juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Kval klass 1
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Efter omgång 2, Klass 4
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Efter omgång 2, Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Efter omgång 2, Juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Efter omgång 2, Klass 1
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Omgång 1, klass 4,
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Omgång 1, Juniorer
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Omgång 1, Klass 2
Götalandscupen, Höljes, 09-05-23, Omgång 1, Klass 1
Svealandscupen Haninge, 09-05-23
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Div 1
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Supernationell
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 3, Div 1
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 13, Div 1
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 3, Supernationell
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 13, Supernationell
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 2, Div 1
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 1-2, Div 1
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 2, Supernationell
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 1-2, Supernationell
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 1, Div 1
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Omg 1, Supernationell
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Tidsträning Div 1
Rallycross Norden, Arvika, 09-05-16, Tidsträning Supernationell
Svealandscupen, SMK Nyköping, 09-05-10
Svealandscupen, SMK Argoga,
Parallellracet, 09-04-26, Strängnäs AMS, klass 1
Parallellracet, 09-04-26, Strängnäs AMS, klass 2

Backe
Back-SM Söderknallen, SMK Sundsvall, 09-09-12-13
Kungsbergsjakten, Järbo MK, 09-08-16
Vårdkaseloppet, Härnösands MK, 09-08-16
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-16, RC 2400
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-16, RC Sup 2wd
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-16, Rally 2 wd
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-16, Rally 4 wd
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-16, MC Sidovagn
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-16, MC Solo
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-15, RC 2400
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-15, RC Sup 2wd
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-15, Rally 2 wd
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-15, Rally 4 wd
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-15, MC Sidovagn
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 09-08-15, MC Solo
Flygstadenjakten, SMK Söderhamn/SMK Gävle, 09-08-01
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-14. omg 3
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-14 , Efter Omg3
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-14 , Omg 2
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-14 , Efter Omg 2
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-14 , Omg 1
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-13 , Omg 3
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-13 , Efter omg 3
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-13 , Omg 2
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-13 , Efter omg 2
Back-SM, Back SM/RM Nalovardo RC, 09-06-13 , Omg 1
Klevracet, Tidaholms MK, 09-05-24
Back-SM, 09-05-23, Klass 1
Back-SM, 09-05-23, Klass 2
Back-SM, 09-05-23, Klass 3
Back-SM, 09-05-23, Klass 4
Back-SM, 09-05-23, MC sidovagn
Back-SM, 09-05-23, MC Solo


IS-racing
IS-SM Strömsund, 09-08-07


Karting/Crosskart
Sluttabellen för SM 2009
Svenska Sprintcupen , Haninge MK, 09-08-23
SM-Finalen , Haninge MK, 09-08-22, 85 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, 125 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, 250 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, 500 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, 650 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Omgång 3, 125 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Efter Omgång 3, 125 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Omgång 3, 85 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Efter Omgång 3, 85 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Omgång 2, 250 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Efter Omgång 2, 250 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Omgång 2, 500 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Efter Omgång 2, 500 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Omgång 2, 650 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Efter Omgång 2, 650 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Omgång 2, 125 cc
SM-Finalen, Haninge MK, 09-08-22, Efter Omgång 2, 125 cc
SM-Finalen , Haninge MK, Omgång 1, 09-08-22, 85 cc
SM-Finalen, Haninge MK, Omgång 1, 09-08-22, 125 cc
SM-Finalen, Haninge MK, Omgång 1, 09-08-22, 250 cc
SM-Finalen, Haninge MK, Omgång 1, 09-08-22, 500 cc
SM-Finalen, Haninge MK, Omgång 109-08-22, 650 cc
Svenska Sprintcupen , Västerås MS, 09-08-09
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, 85 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, 125 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, 250 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, 500 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, 650 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, Efter omgång 2 85 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, Efter omgång 2 125 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, Efter omgång 2 250 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, Efter omgång 2 500 cc
NEZ/SM/JRM, Västerås MS, 09-08-08, Efter omgång 2 650 cc
SM, Laxå MK, 09-06-14
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, totalresultaten
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Efter omgång 3 500cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Efter omgång 3 250cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Efter omgång 3 125cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Efter omgång 2 500cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Efter omgång 2 250cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Efter omgång 2 125cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Omg 1 500cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Omg 1 250cc
SM/JRM, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 09-05-23, Omg 1 125cc

MC
Inga resultat än

Drifting
Inga resultat än


Dragerace
Inga resultat än


Bil-O
Svamptåget, Södertörns Bil-O, 09-11-14

Övrigt

Västgötaloppet, Mölndals MK, 09-10-03, Totalt
Västgötaloppet, Mölndals MK, 09-10-03, Klassvis
Racingspecial, Vännäs MK, 09-09-20
Racingspecial, Vännäs MK, 09-09-19
Racingspecial, Vännäs MK, 09-09-06
Racingspecial, Vännäs MK, 09-07-11
Racingspecial, Vännäs MK, 09-06-17
Racingspecial, Vännäs MK, 09-06-15
9-timmars, SMK Gävle, 09-02-28, Total
9-timmars, SMK Gävle, 09-02-28, Klassvis
9-timmars, SMK Gävle, 09-01-17, Total

9-timmars, SMK Gävle, 09-01-17, Klassvis

<< Till startsidan