<< Till startsidan

Resultat 2006
2006

Gå direkt till resultaten:
Rally
06-12-30
Folkrace
06-12-26
Rallycross 06-10-15
Backe 06-09-17
IS-Racing
06-03-18
Crosskart
06-09-17
Bilorientering
06-09-18
MC 06-06-03
   






 


Rally
Nyårsrundan, Jämtlands MK, 06-12-30
Odensvängen, Östernärke RC, 06-11-04
Marknadsnatta, Asarums MK, 06-10-28, total
Marknadsnatta, Asarums MK, 06-10-28, klassvis
Gröna Svenska Rallyt, 06-10-28
Marknadsnatta, 06-10-28
Slutställningen i Westomsprinten 2006
Westomsprinten deltävling 4, MK Team Westom, 06-10-21
Ford Flexifuel Cup deltävling 5 inkl jurypoängen
Ford Flexifuel Cup deltävling 4 inkl jurypoängen
KM i Bollnäs, 06-10-14
Rikspokalen, SMK Örebro, 06-10-14
Jehandersprinten, MK Ramunder, 06-10-14
Nickbosprinten, SMK Sala, 06-10-08
Tjärsvängen, SMK Hälsinge, 06-10-08
Rejmerallyt, 06-10-07
Kanonrundan, NMS Boden, 06-10-07
Duntiscupen 2006
Duntiscupen, Totallistan, 06-10-07
Duntiscupen, Klassvis, 06-10-07
Rudskogssprinten, 06-10-07
Rally Flygstaden, SMK Söderhamn, 06-10-07
Holje Trofén, Olofströms MK, 06-09-30
Runt Mjölkpallenpokalen, Gnesta MK, 06-09-30
Uppländska C-förarserien, Skepptuna MK, 06-09-30
Fordcupen deltävling 6,06-10-01
Fordcupen efter deltävling 6, 06-10-01
Parallellsprint, SMK Motala, 06-10-01
Westomsprinten 3, MK Team Weston, 06-09-30
Östgötarallyt, SM-finalen, 06-09-30
Gränsrallyt, Horndals MK och Hofors MS, 06-90-23
Rejmeknixen, MK Ran, 06-09-23
Rally Hedenmarken, 06-09-23
Nybyrundan, SMK Södermanland, 06-09-23
Cityracet, Finspång MS, 06-09-23, Final
Cityracet, Finspång MS, 06-09-23
Rally Falun, SMK Dala Falun, 06-09-16
EMK-Kannan, Eskilstuna MK, 06-09-16
Slutsträllningen i Brattlöfs Cup, 06-09-16
Lokaracet, Hällefors MK, 06-09-16
TV-Svängen, SMK Hörby, 06-09-16
EMK-Svängen, Enköpings MK, 06-09-10
Majpokalen, Norrköpings MK, 06-09-09
Rally Larvik, NMK Larvik, 06-09-09
Strömkarlen, SMK Trollhättan, 06-09-09
Koppartunnan, MK Kopparberg, 06-09-09
Sommarvalsen, SMK Uppsala, 06-09-02
Prästnibble Sprinten, Mälaröarnas MK, 06-09-03
Lövdansen, SMK Nyköping, 06-09-02
Sollefteårundan, Sollefteå RRC, 06-09-02
Valne Trofén, Offerdals MK, 06-08-27
Racesprint, Kalix MK, 06-08-27
Hallsbergssprinten, Hallsbergs MK, 06-08-26
LT-Trofén, Jämtlands MK, 06-08-26
Snapphanerallyt, Hässleholms MK, 06-08-26
Duntiscupen, deltävling 4, SMK Motala, 06-08-19 Total
Duntiscupen, deltävling 4, SMK Motala, 06-08-19 klassvis
Alesvängen, Älvbygdens MK, 06-08-19
Westomsprinten 2, MK Team Westom, 06-08-19
Götenerundan, Götene MK, 06-08-12
Kungsängssprinten, 06-08-12
Dackefejden, Wäxjö MS, 06-08-12
Eckerö linjen Sprint, 06-07-30
Bema-Sommerrally Grimstad, 06-07-29
Vildarydracet, andra deltävlingen i Bilsportbörsen Rallycup
Backasprinten, Skene MS, 06-07-29
Kullingstrofén, Kullings MS; 06-07-22
Gjurdspecialen, Stuguns MK, 06-07-01
Duntiscupen deltävling 3, SMK Motala Bil, 06-07-01
Skilling 500, 06-05-17 Total
Skilling 500, 06-05-17 Klassvis
Siljasvängen, SMK Hälsinge, 06-06-17
Rally Gotland, Gotlands MF, 06-06-17
Duntiscupen, 06-06-17
FordCupen deltävling 4, Sommarsvängen, 06-06-17
Bilam-Trofén, Norrköpings MK, 06-06-14
Rally Taxinge, Taxinge MK, 06-06-10
Junisprinten, Ilsbo MK, 06-06-11
Sunneracet, MK Ratten, 06-06-10 Totallista
Sunneracet, MK Ratten, 06-06-10 Klassvis
Rojarundan, Emådalens MK, 06-06-10
Midnattsspecialen, Skepptuna MK, 06-06-10
Structosprinten, Storfors MK, 06-06-05
Shellknixen, MK Rimo, 06-06-04
Westomsprinten, MK Team Westom, 06-06-03
Klappjakten, Ydre MK, 06-06-04
Uno-X Rallyt, Katrineholms MK, 06-06-03
Karlskrontapokalen, Karlskrona AC, 06-06-03
Breson Trofén, 06-05-27
Hammarbacken dag 2, Ragundadalens RRC, 06-05-28
Polkatrofén, Gränna MK, 06-05-27
Socknasvängen, Åtvidabergs MK, 06-05-27
Hammarbacken, deltävling 1 i RS-cupen, Ragundadalens RC, 06-05-27
Toverums-sprinten, SMK Valdemarsvik, 06-05-25
Torsdagsrallyt, BDS Rally Cup, Eskilstuna MK, 06-05-25
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Total
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 3
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 4
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 6
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 8
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 9
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 10
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 11
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 12
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 13
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 14
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 15
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 18
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass 19
Bjerkesprinten, Oslo, 06-05-20 Klass RC
Midsommardansen, Ljungby MK, 06-05-20
Laxåknixen, Laxå MK, 06-05-20
Marktjänstsprinten, 06-05-20
Blåklintsrundan, Östgyllen RC, 06-05-14
Mini-Xplosion, Norrköpings MK, 06-05-13
South Swedish Rally och Sydrallyt, 06-05-13
Dalslandsrallyt, 06-05-13
Conny Wass Memorial, MK Kopparberg, 06-05-13
Duntiscupen, 06-05-13
NAC-Rallyt, 06-05-06
Rally Sörland, Norska Mästerskapsdeltävling, 06-05-06
Falckpokalen, SMK Södermanland, 06-05-06
Rallyspecial, Norrköpings MK, 06-05-06
Krutracet, MK Trophy, 06-04-30
Lilljumbon, Falköpings MK, 06-05-01
Sviestadsträffen, Linköpings MS, 06-05-01
Lille Mats Rallysprint, Hässleholms MK, 06-04-30, Total
Lille Mats Rallysprint, Hässleholms MK, 06-04-30, Klassvis
Silverratten, Älmhults MK, 06-04-29
Silverratten övriga klasser, Älmhults MK, 06-04-29
Oxspecialen, Mariestads MS, 06-04-23
Mineraljakten, SMK Sala, 06-04-23
Skänningeknixen, 06-04-22
Rally Gotland, Gotlands MF BK, 06-04-22
Rally Gotland, Gotlands MF BK, 06-04-22
Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK 06-04-15
Eslövsracet, 060417, Eslövs MK
Hörbysvängen, SMK Hörby, 06-04-02
Grangärdesrallyt, 06-03-12
Roratelsvängen, Jämtlands MK, 06-03-11
Lappkastet, Lycksele MK, 06-03-11
LBC-Ruschen, 06-03-11
Umeå ställningsbyggnadscup, Snösvängen, deltävling 5, 06-03-05
Öppna Östra Sprintcupen, 06-03-05
Gestrikekannan, 06-03-04
Jämtnatta, Jämtlands MK, 06-03-04
Kopparsvängen, MK Kopparberg, 06-02-25 pdf
Kopparsvängen, MK Kopparberg, 06-02-25 xls
Rally Vännäs Plåt, Vännäs MK, 06-02-25
Vinterpokalen, Sandvikens MK, 06-02-25
Gimmasvängen, Ilsbo MK, 06-02-19
Snösladden, Ljusdals MK, 06-02-18
Skepptuna Sprinten, Skepptuna MK, 06-02-19
Munkrundan, Munkfors Sågar, 06-02-18
Snow Rally, 06-02-17--18
Rally Lövånger, 06-02-11, Total
Rally Lövånger, 06-02-11, Klassvis
Midvintersprinten, Hellefors MK, 06-02-11
Z-Trofén, Stuguns, MK06-02-11
Rally Norway, 06-02-10--11
Jubileums Rundan, 06-02-11
Rally Jowes Plåt 2006, 06-01-28, total
Rally Jowes Plåt 2006, 06-01-28, Klassvis
Örnskölden, 06-01-28
Dan Anderssons Minne, 06-01-28
Frykdalsracet, Frykdalens MK, 06-01-28
Frykdalsracet, Frykdalens MK, 06-01-28 Klassvis
Sångsracet, Hällefors MK, 06-01-22
Hörneforsrundan, 06-01-22
Piterundan, 06-01-21, Total
Piterundan, 06-01-21, Klassvis
Valtraklassikern, 06-01-21
Faxerundan, 06-01-21
EVB-kannan, 06-01-15
SM/JSM/JRM, Bergslagsrallyt, 2006-01-14
Tjej-RM och övriga klasser, Bergslagsrallyt, 2006-01-14
Bäversvängen, Vännäs MK, 06-02-15
Istabben, 05-06-07
Filmsprinten, Films MK, 06-01-08
Gustav Wasarundan, Vallentuna MK, 06-01-07, Del 1
Gustav Wasarundan, Vallentuna MK, 06-01-07, Del 2
Fönesprinten, Ljusdals MS, 06-01-07
Sigdalsrally, 05-06-07
Eriksnäsbosprinten, 06-01-06

Folkrace
Trobbans Minne, SMK Motala, 06-12-26
Lucia-racet, Jönköpings MK, 06-11-09
Storfors MK, 06-11-25
Filipstads MC, 06-11-11
Folkrace Lidetorpsbanan, Degerfors RC och SMK Karlskoga, 06-10-21
BDC-racet, RaceCrew, 06-10-14, Junior
BDC-racet, RaceCrew, 06-10-14, Dam
BDC-racet, RaceCrew, 06-10-14, Senior

KM i Bollnäs, 06-10-14
MK Ratten, Folkrace på NiWabanan, 06-09-30
Venacupen slutresultat 2006, Laxå MK , 06-09-23
Venacupen deltävling 3, Laxå MK, 06-09-23
Lagtävling, ÖBF, 06-09-23
Dreamteam, Jönköpings MK, 06-09-10
Final Sponsorcupen, Jämtlands MK, 06-09-09
Kåtmyra Slaget, Ljusdals MS, 06-09-09
Nordmarkens Motorstadion i Töcksfors, Årjängs MK, 06-09-09
Deltävling 2 i Venaucpen, Laxå MK, 06-08-20
Årjängs MK, Nordmarkens Motorstadion i Töcksfors, 06-08-12
Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Juniorer onsdag

Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Juniorer torsdag

Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Juniorer fredag

Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, juniorer totalt
Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Damer lördag
Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Damer totalt
Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Seniorer onsdag
Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Seniorer torsdag

Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Seniorer fredag
Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Seniorer lördag

Folkracefestivalen, SMK Motala, 06-07-19--07-23, Seniorer totalt

X-cupen, Skutskärs MS, 06-06-10
Preem-festivalen, SMK Eda, 06-06-10--11
Fordhallenracet, Jämtlands MK, 06-06-10--11
Gnagardalen Folkrace/Rallycross, Vimmerby MS, 06-06-06
Folkracefestivalen, Skene MS, 06-06-02--03
Pingstracet, MK Kopparberg, 06-06-03
Westomsprinten, MK Team Westom, 06-06-03
NT-Trofén, SMK Östgöta, 06-05-29
Majtävlingen, SMK Motala, 06-05-28, Seniorer
Majtävlingen, SMK Motala, 06-05-28, Juniorer
Årjängs MKs Folkrace 06-05-25
Folkrace, Laxå MK, 05-06-13
Valborgsracet, Femtåbanan, 06-04-05
Laxåfestivalen för ungdomar, 06-04-30
Folkrace, Tomelilla 060414
Folkrace Högeruds Industriområde , Årjängs MK, 06-04-08
Folkrace på Lidetorpsbanan, SMK Karlskoga/Degefors RC, 06-04-08
Våffelracet, Eskilstuna MK, 06-03-26
Vinterracet, Likenäs MK, 06-02-25
Vintertävlingen, Borlänge MK

Rallycross
KM i Bollnäs, 06-10-14
Götalandscupen, Fjärås, 06-10-01 klass1
Götalandscupen, Fjärås, 06-10-01 klass2
Götalandscupen, Fjärås, 06-10-01 klass4
Götalandscupen, Fjärås, 06-10-01 klass6
Svealandcupen, Borlänge MK, 06-09-23
Rallycross-SM, Götene MK, 06-09-09, Div 1
Rallycross-SM, Götene MK, 06-09-09, Supernationell
Rallycross-SM, Götene MK, 06-09-09, Div 2
Rallycross-SM, Götene MK, 06-09-09, JSM
Rallycross-EM, Momarken, 06-09-02--03. Div 1
Rallycross-EM, Momarken, 06-09-02--03, Div 1A
Rallycross-EM, Momarken, 06-09-02--03, Div 2
Rallycross-EM, Momarken, 06-09-02--03, Supporterklass
Götalandscupen, Strängnäs AMS, 06-09-03
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 06-09-03
Svealandscupen, Strängnäs AMS. 06-09-02
Tomelilla MK, 06-08-26, SM Supernationell
Tomelilla MK, 06-08-26, JSM
Tomelilla MK, 06-08-26, RM RM Supernationell
Bilmetrocrossen, Bollnäs MK, 06-08-20, JSM
Bilmetrocrossen, Bollnäs MK, 06-08-20, Jun
Bilmetrocrossen, Bollnäs MK, 06-08-20, Klass 1- 4
Bilmetrocrossen, Bollnäs MK, 06-08-20, RM 2400
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 1, klass 1
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 1, klass 2
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 1, klass 4
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 1, klass 6
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 2, klass 1
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 2, klass 2
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 2, klass 4
Götalandscupen, Jönköpings MK, 06-08-12 Dag 2, klass 6
Svealandscupen, Gestrike RT, 06-08-13
Svealandscupen, Gestrike RT, juniorer, 06-08-13
Rallycross SM/RM Piteå, 06-07-15, 2150
Rallycross SM/RM Piteå, 06-07-15, 2400
Rallycross SM/RM Piteå, 06-07-15, Junior
Rallycross SM/RM Piteå, 06-07-15, Supernationell
Rallycross-SM Kalix, 06-07-08, Div 1
Rallycross-SM Kalix, 06-07-08, Supernationell
Rallycross-SM Kalix, 06-07-08, Div 2
Rallycross-SM Kalix, 06-07-08, Juniorer
Rallycross-SM, Haninge MK, 06-06-10, Supernationell
Rallycross-SM, Haninge MK, 06-06-10, RM
Rallycross-SM, Haninge MK, 06-06-10, Junior
Gnagardalen Folkrace/Rallycross, Vimmerby MS, 06-06-06
Götalandscupen, Förlandabanan, 06-05-28, Klass 1
Götalandscupen, Förlandabanan, 06-05-28, Klass 2
Götalandscupen, Förlandabanan, 06-05-28, Klass 4
Götalandscupen, Förlandabanan, 06-05-28, Junior
Svealandscupen, Västerås MK, 06-05-27
Svealandscupen, Västerås MK, 06-05-27
Götalandscupen, Finnskoga MK, 06-05-20, Klass 1
Götalandscupen, Finnskoga MK, 06-05-20, Klass 2
Götalandscupen, Finnskoga MK, 06-05-20, Klass 4
Götalandscupen, Finnskoga MK, 06-05-20, juniorer
Götalandscupen, Finnskoga MK, 06-05-20, Juniorer SM
Götalandscupen, Finnskoga MK, 06-05-20, 2400cc
Götalandscupen, 06-05-07,
Götalandscupen, 06-05-07, 2400
Götalandscupen, 06-05-07, 2150
Götalandscupen, 06-05-07, Juniorer
Svealandscupen, SMK Nyköping, 06-05-07, Total
Svealandscupen, SMK Nyköping, 06-05-07, Junior
Svealandscupen, 06-04-30
Svealandscupen, Juniorer, 06-04-30
Parallellracet, Strängäs AMS, 06-04-23

Backe
Söderknallen, Back-SM, 06-09-16--17
Ånnabodaloppet, Back-SM, Teknis MC, 06-09-02
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass 1, lördag
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass 1, söndag
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass 2, lördag
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass 2, söndag
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass 3, lördag
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass 3, söndag
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass 4
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass MC Sidvagn
SM Rörforsloppet, SMK Arboga, Klass MC Solo
SM i Backe, Kungsberget, Järbo MK, 06-06-17--18
SM i Backe, Teknis MC, Ånnabodabacken

IS-racing
Morjärv MS, SM, 06-03-18 Kl4
Morjärv MS, SM, 06-03-18 T2
Morjärv MS, SM, 06-03-18 T1
Överkalix, SM, 06-03-18
Strömsund, Klass 1, 06-03-11
Strömsund, Klass 2, 06-03-11
Strömsund, Klass 3, 06-03-11
Strömsund, Klass 4, 06-03-11
Strömsund, Heat för heat, 06-03-11
Luleå MS, Totalt, 06-04-03
Luleå MS, Tävling 2, 06-04-03
Luleå MS, Tävling 1, 06-04-03

Crosskart
Svenska Cupen på Niwa Banan, MK Ratten, 06-09-16
Sprintrace, Falköpings MK, 06-08-28
Västerås MS, 06-08-13 Parallellrace
Västerås MS, 06-08-13 Stege
OBH Nordica Sprintrace, Laxå MK, 06-06-18

SM, Laxå MK, 06-06-17
Svenska Cupen, SMK Arboga, 06-06-03 125cc
Svenska Cupen, SMK Arboga, 06-06-03 250cc
Svenska Cupen, SMK Arboga, 06-06-03 500cc
SM och SBF Juniorcup, Finnskoga MK, 06-05-20, 125cc
SM och SBF Juniorcup, Finnskoga MK, 06-05-20, 250cc
SM och SBF Juniorcup, Finnskoga MK, 06-05-20, 500cc
SM-RM i Arvika, 06-05-06 500cc
SM-RM i Arvika, 06-05-06 250cc
SM-RM i Arvika, 06-05-06 125cc
Sprintrace, Falköpings MK, 06-04-22

Bilorientering
Bastusvängen Bil-O SM, Vara MK, 06-09-18
Vårtåget, Södertörns Bilorienteringsklubb, 06-04-29,

MC
Laxå Endurace, Laxå MK, 06-06-03
Laxå Endurace, Laxå MK, 06-06-03, undom
SM i Roadracing och Super Moto 06-04-30


<< Till startsidan