<< Till startsidan

Resultat 2012
2012


Gå direkt till resultaten:
Gren Senast uppdatarad
Rally 12-12-29
Folkrace 12-11-04
Rallycross 12-09-22
Backe 12-08-26
IS-Racing 12-05-08
Karting/Crosskart 12-09-29
Bilorientering Inga resultat än
MC 12-08-05
Drifting Inga resultat än
Dragrace Inga resultat än
Bil-O Inga resultat än
Övrigt 12-10-07

Ladda hem gratis

Rally
Nyårsrundan, Jämtlands MK, 12-12-29
Hjerpesprinten, Norrköpings MK, 12-11-03
Odensvängen, Östernärkes RMC, 12-10-27
Marknadsnatta, Västra Östergötlands MK, 12-10-27
Rikspokalen, SMK Örebro, 12-10-20
Rally Xplosion, Västerås MS, 12-10-14
Arne och Torsten Lundhs minne, Laxå MK, 12-10-14
Final-sprinten, Eskilstuna MK; 12-10-13
IVV-sprinten, Sigtuna RC, 12-10-13
VOC Rally Xplosion Parrally,Västerås MS, 12-10-13
VOC Rally Xplosion Parrally,Västerås MS, 12-10-13 Stege
Jehander-Sprinten, MK Ramunder, 12-10-06
Kolsva Rundan, Kolsva MS; 12-10-05--06
Mästarmöte, Haninge MK, 12-09-30
Skilling 50, Skillingaryds MK, 12-09-29, Totalt
Skilling 50, Skillingaryds MK, 12-09-29, Klassvis
Fönstersprinten, MK Rimo, 12-09-29
Gruvrundan, Åtvidabergs MK, 12-09-29
Rallymästerskapet Nedre Norra/Uppland/Stockholm 2012, 12-09-27, slutställning
Rally-FM 2012, NNBF, 12-09-27, Slutställning
Tossebergsracet, Fryksdalens MK, 12-09-23
SSRC 2012, 12-09-23
Eriknäsbosprinten, Bollnäs MK, 12-09-23
Bydalsfjällen Uphill, Krokoms MK, 12-09-22

Retursladden, Kinds MK, 12-09-22
Ekratten, Asarums MS, 12-09-22
Malmjärn Runt, Hofors MS, 12-09-22
SRC efter 5 deltävlingar, 12-09-22
Vätternrallyt, Norrahammars MK, 12-09-15
Siljasvängen, SMK Hälsinge, 12-09-15
Möklintasprinten, SMK Sala, 12-09-15
East Sweden Rally, VÖMK, 12-09-14--15
Brukssvängen, MSK Hammaren, 12-09-09
Sandström El Sprinten, SMK Märsta, 12-09-09
TV-Svängen, SMK Hörby, 12-09-08
Bergslagen Rally Cup, Totalställnig, 12-09-06
Bergslagen Rally Cup, deltävling 6 av 7, 12-09-06
Jan Rolfssons Minne, SMK Örebro, 12-09-02
AMC-Rajset, Arlövs MC, 12-09-02
EMK-Kannan, Eskilstuna MK, 12-09-01
Dunderracet, Hällefords MK, 12-08-26
Hallsbergssprinten, Hallsbergs MK, 12-08-25
Kungsängssprinten, Östgöta BSF, 12-08-25
Emiltrofén, Vimmerby MS, 12-08-25
Härjedalspokalen, Härjedalens AK, 12-08-19
Vilda Ryd Racet, Ryds MK, 12-08-19
Västrallyt, Grp. E & M, 12-08-17
Västrallyt, SMK Trollhättan, 12-08-17
SSRC efter dag 7, 12-08-16
Rallymasters AD Bildelar Rallysprint, 12-08-10
Snapphanerallyt, Kristianstads MK, 12-08-11
ARC-Rallyt, Almunge MK, 12-08-11
Rally Killingen, Kils MK Bil, 12-08-11
F.G. Paralellen, Strängnäs AMS, 12-08-11
Parallellen, SMK Motala Bil, 12-08-11
Kvällsrallyt, Eskilstuna MK, 12-08-03
Klappjakten, Ydre MK, 12-07-30
Eckerösprinten, Ålands MK, 12-07-28
LightOn Sprinten, Jämtlands MK, 12-07-28
Kullingstrofén, Kullings MS, 12-07-28
Österlensprinten, Rally Österlen, 12-07-27
Midnattssolsrallyt, 12-07-18--21
Navervikensprinten, Storfors MK, 12-07-14
Gästabudstrofén, SMK Nyköping, 12-07-07
Edane Racet, MK Team Westom, 12-07-07
SSRC efter delävling 6, 12-07-04
Bergslagen Rally Cup efter deltävling 5, 12-06-25 Totallista
Bergslagen Rally Cup efter deltävling 5, 12-06-25 Klassvis
Ludvikaruschen, Ludvika MS, 12-06-17
Ludvikaruschen, Ludvika MS, 12-06-17, klassvis
Duntiscupen 1, SMK Motala Bil, 12-06-17
SSRC efter deltälling 5, 12-06-17
Violsprinten, Flens MS, 12-06-16
Backasprinten, Skene MS, 12-06-16 Total
Backasprinten, Skene MS, 12-06-16 Klassvis
Hammarbacken, Ragundadalens RC, 12-06-16
Skilling 500, Skillingaryds MK, 12-06-16
Esab Rallyt, Laxå MK, 12-06-16
Rimosnurren, MK Rimo, 12-06-09
Zabra Rallyt, Åtvidabergs MK, 12-06-09
Trendabrallyt, Taxinge MK, 12-06-09
Sockna Runt, Kolsva MS, 12-06-09
Stefans Minne, Åtvidabergs MK, 12-06-09
Kopparsvängen, MK Kopparberg, 12-06-02
Karlskronapokalen, Karlskrona AK, 12-06-02
Toverumssprinten, Valdemarsviks MK, 12-05-27
Oknörundan, Mönsterås MK, 12-05-26
Götenerundan, Götene MK, 12-05-26
Bergslagen Rally Cup efter deltävling 4, 12-05-24
Bergslagen Rally Cup efter deltävling 4, 12-05-24, Totalställning
Silverrundan, Hällefors MK, 12-05-19
South Swedish Rally, SSR, 12-05-18--19
Torsdagsrally, Eskilstuna MK, 12-05-17
Rally-FM, NNBF efter deltävling 4, 12-05-15
Rallymästerskapet, NNBF efter deltävling 2, 12-05-15
ABT-Sprinten, Mälaröarnas MK, , 12-05-13
Sunneracet, MK Ratten, 12-05-12
Råsjöracet, Dals MK, 12-05-12
Jämtsprinten, Jämtlands MK, 12-05-12
Mälarrallyt, SMK Södermanland, 12-05-12
Totalreklampsrinten, Stenungsunds MS, 12-05-06, Total
Totalreklampsrinten, Stenungsunds MS, 12-05-06, Klassvis
Morgongåvasvängen, SMK Sala, 12-05-05

Varvloppet, Vara MK, 12-05-05
Sviestadsträffen, Linköpings MS, 12-05-01
Lilljumbon, Falköpings MK, 12-05-01
SSRC efter deltävling 2, 12-04-29
Lille Mats, Hässleholms MK, 12-04-29
Kong Christian Race, Kristianstads MK, 12-04-28
Rollsbo City Race, Älvbygdens MK & Göteborgs MF, 12-04-22, Total
Rollsbo City Race, Älvbygdens MK & Göteborgs MF, 12-04-22, Klassvis
Rally Gotland, Gotlands MF BK, 12-04-20--21
Aprilsprinten, Eskilstuna MK, 12-04-15
Skänningeknixen, Västra Östergötlands MK, 12-04-14
Påsksprinten, MK Ratten, 12-04-09
Emilsnurren, Vimmerby MS, 12-04-09
Himmelstalundssprinten, Norrköpings MK, 12-04-07
Simrishamnsmixen, Simrishamns MK, 12-03-31
Express-Specialen, SMK Hörby, 12-03-25
Rally FM NNBF efter deltävling 3, 12-03-13
LBC-Ruschen, Lima MS, 12-03-10
Rally FM NNBF efter deltävling 2, 12-03-07
Rallymästerskapet, NNBF, efter deltävling 1, 12-03-07
Härjedalsbrickan, Härjedalens AK, 12-03-04
Lappkastet, Lycksele MK, 12-03-03
Gestrikekannan, Järbo MK; 12-03-03
Rally Rissna, MK VMT Jätmland, 12-02-26
Mullsjö Cup Totalt, Vännäs MK, 12-02-26
Mullsjö Cup 2, Vännäs MK, 12-02-26
Mullsjö Cup 1, Vännäs MK, 12-02-25
BRC Totallista, 12-02-26
BRC efter deltävling 3, 12-02-26
Skogsrundan, BRC, Ludvika MS, 12-02-25
Skogsrundan, RM, Ludvika MS, 12-02-25
Gnarpstrofén, SMK Hälsinge, 12-02-25
Rally Östersund, MK VMT Jätmland, 12-02-25
BRC Total, 12-02-21
BRC deltävling 2, 12-02-21

Piteårundan, Piteå MS, 12-02-18, Total
Piteårundan, Piteå MS, 12-02-18, Klassvis
Rally Bilbolaget, Dals MK, 12-02-18
Stjärnsvängen, SMK Sundsvall, 12-02-18
Vinterpokalen, Sandvikens MK, 12-02-17
Rally FM NNBF, 12-02-16
Dalapokalen, SMK Dala Falun, 12-02-12
Skutskärsratten, Skutskärs MS, 12-02-12
Stärkesmarknadsrundan, slutresultat, 12-02-12
Stärkesmarknadsrundan 2, Vännäs MK, 12-02-11
Midvintersprinten, Hällefors mK, 12-02-05
Vännäs-Plåt Rallyt, Vännäs MK, 12-02-04
Treskerundan, MK Team Treke, 12-02-04

Dan Anderssons Minne, Wesmanklubbarna , 12-02-04
Rally Uppsala, SMK Uppsala, 12-01-27--28
Stärkesmarknadsrundan 1, Vännäs MK, 12-01-21
Finnskogsvalsen, MK Ratten, 12-01-21
Monitorrallyt, Ilsbo MK, 12-01-21
Dubbeldalingen, MK Nordjämten/Offerdals MK, 12-01-14-15
Sikforsrundan, 12-01-07


Folkrace
Novemberrace, SKene MS; 12-11-03
SMK Motala Bil, 12-10-21 Duntiscupen 2012 total
SMK Motala Bil, 12-10-21 Duntiscupen 4
NGK Masters, 12-10-13
Höstracet, MK Ramunder, 12-10-07
Folkrace, Östmarks MFF, 12-09-29, Senior
Folkrace, Östmarks MFF, 12-09-29, Junior
Final X-Cupen, SMK Gävle, 12-09-29
Duntiscupen 3, SMK Motala Bil, 12-09-23
Pengfors 23e, Vännäs MK, 12-09-16
Venacupen, Laxå MK, 12-09-15, Slutresultat
Venacupen, Laxå MK, 12-09-15
OK-Q8 Racet, Krokoms MK, 12-09-15
Sponsorcupen, Slutställning, 12-09-10
Sponsorcupen, Jämtlands MK; 12-09-08
X-Cupen, Skutskärs MS, 12-09-08
Dalhemscupen, Skene MS, 12-09-08
Kräftgången, Årjängs MK, 12-09-08
Caravanhallen Cup, Haninge MK; 12-09-01--02
Femtåfestivalen, Likenäs MK, 12-09-02
Femtåfestivalen dag 1, Likenäs MK, 12-09-01
Sponsorcupen efter deltävling 6, 12-08-31
Sponsorcupen, slutreresultat 2012, 12-08-27
Folkracefestivalen, Piteå MS, 12-08-18--19
Sponsorcupen efter deltävling 5, 12-08-19
Sponsorcupen, MK Nordjämten, 12-08-18
Venacupen 2, Laxå MK, 12-08-12
Duntiscupen efter deltävling 2, 12-08-12
Tomtfallet, Munkfors MC, 12-08-11
Duntiscupen 2, SMK Motala Bil, 12-08-11
Pengfors 22:a, Vännäs MK, 12-07-28
Kvällsracet, Likenäs MK 3:e deltävlingen i Norra Dala Supercup, 12-07-25
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-23 Total Seniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-23 Total Damer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-23 Total Juniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-23 Total Veteraner
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-22 Seniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-21 Damer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-21 Juniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-21 Veteraner
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-19 Seniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-20 Seniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-20 Juniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-20 Veteraner
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-19 Seniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-19 Juniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-18 Seniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-18 Juniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-18 Veteraner
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-17 Seniorer
Folkracefestivalen Motala, SMK Motala, 12-07-17 Veteraner
Sponsorcupen efter deltävling 4, 12-07-17
Sponsorcupen, Föllinge MK, 12-07-14
Krokoms 3-dagars, Krokoms MK, 12-07-08
X-Cupen, SMK Söderhamna, 12-06-30
X-Cupen, SMK Söderhamna, 12-06-30, Kvalomgångar
Sponsorcupen efter deltävling sex, 12-06-16
Sponsorcupen, Offerdals MK, 12-06-16
Måabracet, Munkfors MC, 12-06-09
Folkracefestival, Skene MS, 12-06-03
Folkrace Högstabanan, Haninge MK, 12-06-02
X-Cupen, AMF Årsunda, 12-06-02
Sponsocrupben efter deltävling 2, 12-06-02
Sponsorcupen, Krokoms MK, 12-06-02
Gestrikefestivalen, Gestrike RT, 12-05-26--27
Folkrace, Vara MK, 12-05-27
Sponsorcupen efter deltävling 1, 12-05-19
Sponsorcupen, Offerdals MK, 12-05-19
X-Cupen, Ljusdals MS, 12-05-19
Vårracet, Likenäs MK,12-05-17
Flygarracet, Årjängs MK, 12-05-17
Venacupen, Laxå MK; 12-05-12
Folkrace, Stenungsunds MS, 12-05-06
Tvådagars Folkrace, Säffle MC, 12-05-05--06
Juniorlägret, SMK Motala Bil, 12-05-06, Final
Juniorlägret, SMK Motala Bil, 12-05-07, kval
Folkrace Bergbybanan, Films MK, 12-05-04
Aprilsprinten, Eskilstuna MK, 12-04-15
Påsksprinten, MK Ratten, 12-04-09
Weine Johanssons Minne, SMK Motala Bil, 12-04-08
Vinterserien, Jämtlands MK, 12-03-11
Vinterracet, Likenäs MK, 12-02-25, Del 1
Vinterracet, Likenäs MK, 12-02-25, Del 2
Isracet, Krokoms MK, 12-02-11
Folkracecprint, Skepptuna MK, 12-02-04



Rallycross
Götelandscupen, MK Team Westom, 12-09-22
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 12-09-22
Rallycross SM, Götene MK, 12-09-08, Supercar
Rallycross SM, Götene MK, 12-09-08, Touringcar
Rallycross SM, Götene MK, 12-09-08, Super 1600
Rallycross SM, Götene MK, 12-09-08, Klass 2
Rallycross SM, Götene MK, 12-09-08, Klass 1
Rallycross SM, Götene MK, 12-09-08, JSM
Rallycross SM, Götene MK, 12-09-08, JRX
Svealandscupen, Bollnäs MK, 12-09-02
Götalandscupen, Fjärås MK, 12-09-01
DM/FM rallycross, Älvsbyns MS, 12-09-01
Svealandscupen, Bollnäs MK, 12-09-01
Rallycross, Vännäs MK, 12-08-18
Götalandscupen, Falköpings MK, 12-08-18
Svealandscupen, Haning MK, 12-08-12
Norrlandsveckan, uppdaterad lista, 12-08-09
Götalandscupen, Skene MS, 12-08-04
Norrlandsveckan, Skellefteå MS, 12-07-21, Supernationell
Norrlandsveckan, Skellefteå MS 12-07-21, Supernationell 2400
Norrlandsveckan, Skellefteå MS, 12-07-21, 2150
Norrlandsveckan, Kalix MK, 12-07-18, Supernationell
Norrlandsveckan, Kalix MK, 12-07-18, Supernationell 2400
Norrlandsveckan, Kalix MK, 12-07-18, 2150
Rallycross-SM, Piteå AMS, 12-07-14, Klass 1
Rallycross-SM, Piteå AMS, 12-07-14, Klass 2
Rallycross-SM, Piteå AMS, 12-07-14, Klass 3
Rallycors-EM Höljes, 12-07-01, Supercar
Rallycors-EM Höljes, 12-07-01, Touringcar
Rallycors-EM Höljes, 12-07-01, Super 1600
Rallycors-EM Höljes, 12-07-01, JRX
Rallycors-EM Höljes, 12-06-30, Supernationell
Landskamp Rallycross Höljes, 12-07-01, Final
Supernationell, Höljes, 12-07-01
Supernationell, Höljes, 12-07-01, Kvalificering
Supernationell, Höljes, 12-07-01, omgång 3
Supernationell, Höljes, 12-07-01, omgång 2
Supernationell, Höljes, 12-07-01, omgång 1
Rallycross-SM, Strängnäs AMS, 12-06-16, Klass 1
Rallycross-SM, Strängnäs AMS, 12-06-16, Klass 2
Rallycross-SM, Strängnäs AMS, 12-06-16, Juniorer
Götealandscupen, SMK Trollhättan, 12-06-09
Svealandscupen, Västerås MS, 12-06-03
Svealandscupen, Västerås MS, 12-06-02
Rallycross-SM, Finnskoga MK, 12-05-26, klass 1
Rallycross-SM, Finnskoga MK, 12-05-26, klass 2
Rallycross-SM, Finnskoga MK, 12-05-26, klass 4
Rallycross-SM, Finnskoga MK, 12-05-26, omg 1 klass 1
Rallycross-SM, Finnskoga MK, 12-05-26, omg 1 klass 2
Rallycross-SM, Finnskoga MK, 12-05-26, omg 1 klass 4
Piteparallellen, Piteå MS, 12-05-19
Götalandscupen, Karlstad MC Bil, 12-05-19
Svealandscupen, SMK Arboga, 12-05-05
Götalandscupen, Fjärås MK, 12-05-05
Parallellrace, Strängnäs AMS, 12-04-29, Klass 1
Parallellrace, Strängnäs AMS, 12-04-29, Klass 2
Parallellrace, Strängnäs AMS, 12-04-29, Juniorer
Götalandscupen, Tomelilla MK, 12-04-22, Klass 1; Supernationell
Götalandscupen, Tomelilla MK, 12-04-22, Klass 2; Supernationell tom 2400cc
Götalandscupen, Tomelilla MK, 12-04-22, Klass 4; Supernationell tom 2150
Götalandscupen, Tomelilla MK, 12-04-22, Klass 6; Supernationell juniorer
Götalandscupen, Tomelilla MK, 12-04-22, Klass 2; Supernationelö tom 2400cc
Götalandscupen, Tomelilla MK, 12-04-21



Backe

Back-SM efter deltävling 5, 12-08-26
Back-SM, SMK Sundsvall, 12-08-26
Back-SM, SMK Sundsvall, 12-08-25
SM-tabellen efter Tjust, 12-08-19
Back-SM, Tjust MK, 12-08-19
Back-SM, Tjust MK, 12-08-18
Uphill Rallycross Battle, Films MK, 12-08-12
Uphill Rallycross Batle, Films MK, 12-08-11
Gurkracet, Västerås MS, 12-08-05
Gurkracet, Västerås MS, 12-08-04
Backtävling i Årjäng, Årjängs MK, 12-07-12
Trafikcentrasprinten, Upphill Cup, Teknis MS, 12-07-08
Trafikcentrasprinten, Upphill Cup, Teknis MS, 12-07-07
Uphill Cup, Borlänge MK, 12-06-10
Uphill Cup, Borlänge MK, 12-06-09
Uphill Cup, deltävling 3 + 4, Ludvika MS, 12-05-12--13


IS-racing
Isracing SM, Överkalix MK, 12-03-24
Isracing SM, Arjeplogs SSF, 12-03-04


Karting/Crosskart
Crosskart, Östmarks MFF, 12-09-29, 650cc
Crosskart, Östmarks MFF, 12-09-29, 250cc
Crosskart, Östmarks MFF, 12-09-29, 125cc
Crosskart, Östmarks MFF, 12-09-29, 85cc
Sprintcupen, Östmarks MFF, 12-09-16
Crosskart-SM, Västerås MS, 12-09-15, 650cc
Crosskart-SM, Västerås MS, 12-09-15, 250cc
Crosskart-SM, Västerås MS, 12-09-15, 125cc
Crosskart-SM, Västerås MS, 12-09-15, 85cc
Norrlandscupen, slutställning, 12-09-03
Norrlandscupfinal, Lycksele MK, 12-09-02
Crosskart-SM, SSMK Skillingaryd, 12-08-25
Sprintcupen, SMK Arboga, 12-08-05
Crosskart-SM, SMK Arboga, 12-08-04
Sprintcupcen, Östmarks MFF, 12-07-08
Crosskart-SM, Östmarks MFF, 12-07-07, 650CC
Crosskart-SM, Östmarks MFF, 12-07-07, 250CC
Crosskart-SM, Östmarks MFF, 12-07-07, 125CC
Crosskart-SM, Östmarks MFF, 12-07-07, 85CC
Sprintcupen, SMK Arboga, 12-06-03
Crosskart-SM, SMK Arboga, 12-06-02
Sprintcupen, FMCK Borås, 12-05-12
Crosskart-SM, FMCK Borås, 12-05-12, 650CC
Crosskart-SM, FMCK Borås, 12-05-12, 250CC
Crosskart-SM, FMCK Borås, 12-05-12, 125CC
Crosskart-SM, FMCK Borås, 12-05-12, 85CC
Påsksprinten, MK Ratten, 12-04-09




MC
Röforsloppet, SMK Arboga, Final MC Solo, 12-08-05
Röforsloppet, SMK Arboga, 12-08-04
SM Sidvagn, deltävling 1, MK Pionjär, 12-05-01



Drifting
Inga resultat än



Dragerace
Inga resultat än


Bil-O
Inga resultat än



Övrigt

Uthållighetstävling, Vännäs MK, 12-10-06
Slutställning Racingspecial, Vännäs MK + Umeå AK, 12-09-22
Racingspecial, Vännäs MK, 12-09-22
Racingspecial, Vännäs MK, 12-09-02
Racingspecial, Vännäs MK, 12-06-13
Uthållighetstävling, Vännäs MK, 12-03-24
Guldhjälmen deltävling 3, Krokoms MK, 12-03-17
9-timmars, SMK Gävle, 12-02-25
Uthållighetstävling, Högsta, NMK Himpa Norr, 12-02-18
Uthållighetstävling, Högstabanan, Haninge MK, 12-02-11
6-timmars, Bengtsfors MC, 12-02-04

<< Till startsidan