<< Till startsidan

Resultat 2008
2008


Gå direkt till resultaten:
Gren Senast uppdatarad
Rally 08-12-28
Folkrace 08-12-26
Rallycross 08-09-28
Backe 08-09-20
IS-Racing 08-03-23
Karting/Crosskart 08-08-10
Bilorientering 08-08-28
MC 08-08-02
Drifting Inga resultat än
Dragrace 08-08-02
Bil-O 08-11-17
Övrigt 08-09-20

Ladda hem gratis

Rally
Sikforsrundan, Sikfors SK, 08-12-27
Romjulsrally, Elverum NMK, 08-12-28
Stärkesmarksrundan, Vännäs MK, 08-12-28
Nyårsrundan, Jämtlands MK, 08-12-27
Nuttevalsen. Jämtlands MK, 08-12-13
Robert Albert Clark Rally, (England), 08-11-15
IKB Rally Portec, (Kroatien), 08-11-15
Silverratten, Älmhults MK, 08-11-08
Höglandsrallyt, Nässjö MK/Vetlanda RRC, 08-11-01
Segersjörallyt, Östernärke RC, 08-11-01
Ford Flexifuel Cup, Gullarboknixen, 08-10-25
Sluttabellen för Ford Flexifuel Cup 2008
Bjerkesprinten, 08-10-25
Slutställningen MICRO Rallycup 2008
EMK-Kannan, Eskilstuna MK, 08-10-26
Gullarboknixen, Gullarbo RC, 08-10-25
Gullarboknixen, Bilsportbörsen Cup, 08-10-25
Marknadsnatta, Västra Östergötlands MK, 08-10-25
Duntiscupen Totalt 2008, 08-10-18
Finalen i Duntiscupen, SMK Motala, 08-10-18
Sluttabell för Kinnarps Kristianstad Classic Rally Cup 2008
Brukssvängen, MSK Hammaren, 08-10-12
Ford Flexifuel Cup-tabellen efter Rikspokalen, inkl jurypoäng
Ford Flexifuel Cup-tabellen efter Rikspokalen
Rikspokalen, SMK Örebro, 08-10-11
Nickbosprinten, SMK Sala, 08-10-05
Noratrofén, Nora MK, 08-10-04
Duntiscupen 3, SMK Motala Bil, 08-10-04
Slutställning i Nedre Norras FM i rally 2008
Vätternrallyt, 08-09-28
Fridaspecialen, Vänersborgs MK, 08-09-28
Gränsrallyt, Horndals MK och Hofors MS, 08-09-27
Ford Flexifuel Cup r delt 6
Ford Flexifuel Cup efter delt 6
Rally Grus-Ove, Jämtlands MK, 08-09-27
Wetab-Sprinten, Frykdalens MK, 08-09-21
Byggconstructsprinten, Östra Sprintcupen, Almunge MK, 08-09-21
Ekratten, Asarums MS, 08-09-20
Rejmeknixen, MK Ran, 08-09-20
Nedre Norras FM i rally efter deltävling 4, 08-09-17
Duntiscupen 4, SMK Motala, 08-09-14
MCC-Racet, Munkfors MC, 08-09-14
TV-Svängen, SMK Hörby, 08-09-13
Mälarrallyt, 7-klubbar, 08-09-13
Regularity Mälarrallyt, 08-09-13
Sommarvalsen, SMK Uppsala, 08-09-13
Truckkonsultsprinten 4, MK Team Westom, 08-09-13
BILAM-trofén, Norrköpings MK, 08-09-12--13
Cramo-Sprinten, Vallentuna MK, 08-09-07
Cupställingen Ford Flexifuel Cup efter deltävling 6
Kolsvarundan, Kolsva MS, 08-09-06
Rally Larvik, 08-09-06
Sandstöms El-Sprinten, SMK Märsta, 08-08-31
Cabby/Hobby sprinten, Jämtlands MK, 08-08-31
Valnetrofén, Offerdals MK, 08-08-30
Strömkarlen, Trollhättans MK, 08-08-30
Snapphanerallyt, SM, Hässleholms MK, 08-08-30
Snapphanerallyt, Supercupen, Hässleholms MK, 08-08-30
Kungsängssprinten, 08-08-30
Kanonrundan, NMS Boden, 08-08-23
Hallsbergssprinten, Hallsbergs MK, 08-08-24
Tjustknäppen, Tjust MK, 08-08-23
Jubileumsracet, Härnösands MK, 08-08-17
Truckkonsultsprinten 3, MK Team Westom, 08-08-16
Skilling 500, Skillingaryds MK, 08-08-16
A.R.C-rallyt, Almunge MK, 08-08-16
66:an, SMK Sundsvall, 08-08-16
Götenerundan, Götene MK, 08-08-09, Total
Götenerundan, Götene MK, 08-08-09, Klassvis
Kvarnturen, SMK Motala/MSK Kvarnvingarna, 08-08-09
Svampasprinten, Tomelilla MK; 08-08-09
Krossprinten, SMK Dala Falun, 08-08-09
Emiltrofén, Vimmerby MS, 08-08-02
Backasprinten, Skene MS, 08-08-02
Kullingstrofén, 08-07-26
RojaRundan, Emådalens MK, 08-07-12
Koppartunnan, MK Kopparberg, 08-07-12
Trendab-Rallyt, Taxine MK, 08-06-28
Jämtrallyt, Jämtlands MK, 08-06-28
Junisprinten, Ilsbo MK, 08-05-15
Duntiscupen 2, SMK Motala Bil, 08-06-15
Mabi-Rallyt, SMK Nyköping, 08-06-14
Sunneracet, MK Ratten, 08-06-07, Total
Sunneracet, MK Ratten, 08-06-07, Klassvis
Siljasvängen, SMK Hälsinge, 08-06-07
Hammarbacken, Ragundadalens RC, 08-06-07 (uppdaterad)
Guttstasprinten, Kolsva MS, 08-06-07
Karlskronapokalen, 08-06-07
Truckkonsultsprinten 2, MK Team Westom, 08-07-06
Duntiscupen 1, SMK Motala, 08-05-31
ICA-Varvloppet, Vara MK, 08-05-31
Midnatsspecialen, Skepptuna MK, 08-05-31
Ford Flexifuel Cup, efter deltävling 4, 08-04-24
Ford Flexifuel Cup, deltävling 4, 08-04-24
South Swedish Rally, 08-05-23--24
Shakedown, SSR, 08-05-22
Truckkonsultsprinten 1, MK Team Westom, 08-05-17
BilMånssson Rally Cup, Eslövs MK, 08-05-17
Bresontrofén, Rasbo MK, 08-05-17
Structosprinten, Storfors MK, Total, 08-05-17
Structosprinten, Storfors MK, Klassvis, 08-05-17
Violsprinten, Flens MS, 08-05-17
Carl Lamm, Norrköpings MK, 08-05-10
Esab-Rallyt, Laxå MK, 08-05-10
Lille Mats Rallysprint, Hässleholms MK, 08-05-04
Brukssprinten, Karlstad MC Bil, 08-05-04
Silverrundan, Hällefors MK, 08-05-04
Zabra-Rallyt, Nybro AC, 08-05-03
Rally Sørland, NMA, 08-05-03
Torsdagsrallyt, MicroRallyCup, Eskilstuna MK, 08-05-01
Sviestadsträffen, Linköpings MS, 08-05-01
Lilljumbon, Falköpings MK, 08-05-01
Bjerkesprinten, NAF Motorsport, 08-04-26
Mini-Xplosion, Västerås MS, 08-04-26
Sommarsvängen, SMK Uppsala, 08-04-26
Aleknixen, Älvbygdens MK, 08-04-26
Kisa-Rundan, Ydre MK, 08-04-26
Rally Gotland, Gotlands MF BK , 08-04-25--26
Pirelli International Rally, 08-04-19
Kong Christian Race, Kristianstads MK, 08-04-19
Kong Christian Race Tjej-RM, Kristianstads MK, 08-04-19
Kong Christian Race Historiska Ralybilar, Kristianstads MK, 08-04-19
Kong Christian Race Historiska Mitsubishicupen, Kristianstads MK, 08-04-19
Skänningeknixen, V:a Östergötlands MK, 08-04-19
Pekingsnurren, Norrköpings MK, 08-04-12
Rallysprint, Årjängs MK, 08-04-06
Anderslövsrallyt, Trelleborgs MK, 08-04-05
Hörby Bil-Svängen, SMK Hörby, 08-03-30
Himmelstalunds-Sprinten, Norrköpings MK
Roratelsvängen, Jämtlands MK, 08-03-08
LBC-Ruschen, Lima MS, 08-03-08
Stärkesmarksrundan, Vännäs MK, 08-03-02
Ford Flexifuel Cup, deltävling 2, 08-03-01
Numedalsrallyt, 08-03-01
PiteRundan, Luleå MS, 08-02-23, Total
PiteRundan, Luleå MS, 08-02-23, Klassvis
Gröntjärnsracet, SMK Hälsinge, 08-02-23 Total
Gröntjärnsracet, SMK Hälsinge, 08-02-23 Klassvis
Z-Trofén, Stuguns MK, 08-02-23
Monitor-Racet, Ilsbo MK, 08-02-17
Uthållighetstävling framhjulsdrivna, Norrköpings MK, 08-02-16
Uthållighetstävling bakhjulsdrivna, Norrköpings MK, 08-02-16
Rally Finskog, 08-02-16
Gestrikekannan, Järbo MK, 08-02-16
Ford Flexifuel Cup, Likenäs MK, 08-02-10
Stjärnsvängen, SMK Sundsvall, 08-02-02
Vännäs Plåt-Rally, Vännäs MK, 08-02-02
Vinterpokalen, Sandvikens MS, 08-02-02
Månstråket, Luleå MS, 08-01-19
Stärkesmarknadsrundan 1, Vännäs MK, 08-01-13
Utrikesrundan, MK Nordjämten, 08-01-12
Mountain Rally, 08-01-12
Uthållighetstest, Norrköpings MK, 08-01-05
Offerdalingen, Offerdals MK, 08-01-05


Folkrace
Trobbans Minne, SMK Motala Bil, 08-12-26
Luciaracet, Jönköpings MK, 08-12-13
Fläskracet, SMK Dala Falun, 08-11-29
KM Vadstena RRC, 08-11-01
KM Ljunsbro MK, 08-11-01
KM Finspångs MS, 08-11-01
KM SMK Motala Bil, 08-11-01
Novemberracet, Skene MS, 08-11-01
Parallelsprint, SMK Motala Bil, 08-11-01
Dalhemscupen, 08-10-25
Dalhemscupen slutställning 2008
NGK-Masters, Racecrew, 08-10-18
Folkrace, Munkfors MC, 08-10-11
Kardanracet, Borås MK, 08-10-11
Folkrace Lidetorpsbanan, Degerfors RC och SMK Karlskoga, 08-10-04
SMK Eda, 08-09-30
Vara MK, 08-09-27
Dalhemscupen & Juniorcupen NA Schakt AB, Alingsås MK, 08-09-20
Final Mälarcupen, Katrineholms MK/SMK Vingåker, 08-09-21
Venacupen, Laxå MK, 08-09-20
Venacupen efter 3/3 tävlingar, 08-09-20
OKQ8-Racet, Krokoms MK, 08-09-20
Kräftgången, Årjängs MK, 08-09-13
Pengfors 15:e, Vännäs MK, 08-09-06
Engelbrekts Motor Grand Prix, MK Team Treske
X-Cupen 5, SMK Söderhamn, 08-09-06
DreamTeam, Jönköpings MK, 08-09-06
Sluttabellen i Sponsorcupen 2008
Sponsorcupen 6, Krokoms MK, 08-09-06
Dekaltrimsprinten, Ydre MK, 08-09-06
2-dagars Folkracesprint, Ljusdals MS, 08-08-31
Westomfestivalen, MK Team Westom, dag 2 08-08-23
Westomfestivalen, MK Team Westom, dag 1 08-08-23
Tabell Sponsorcupen efter deltävling 5
Sponsorcupen 5, Jämtlands MK, 08-08-23
Venacupen, Laxå MK, 08-08-16--17
Mekonomen 3-dagars, Superfinalr, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Resultat Damer och Juniorer, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Resultat Framhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Resultat Bakhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 5 Damer och Juniorer, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 5 Framhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 5 Bakhjulsdrivna, 08-08-02
Tabell Sponsorcupen 4, Föllinge MK, 08-08-02
Sponsorcupen 4, Föllinge MK, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 4 Damer och Juniorer, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 4 Framhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 4 Bakhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 3 Damer och Juniorer, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 3 Framhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 3 Bakhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 2 Damer och Juniorer, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 2 Framhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 2 Bakhjulsdrivna, 08-08-02
Mekonomen 3-dagars, Omg 1 Damer och Juniorer, 08-08-01
Mekonomen 3-dagars, Omg 1 Framhjulsdrivna, 08-08-01
Mekonomen 3-dagars, Omg 1 Bakhjulsdrivna, 08-08-01
Fallensdag, 25-årsjubileum, SMK Trollhättan, 08-07-19--20
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-20
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-20, Damer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-19, efter omgång 1
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-19, Damer efter omgång 1
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-19, Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-19, Juniorer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-19, Veteraner
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-19, Veteraner
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-18, Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-18, Juniorer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-18, Veteraner
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-17, Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-17, Juniorer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-17, Veteraner
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-16, Seniorer
Folkracefestival, SMK Motala Bil, 08-07-16, Juniorer
Folkracefestival, MK Motala Bil, 08-07-16, Veteraner
Tvådagaras-Folkrace, Krokoms MK, 08-07-12--13
Kullsvängen, Hofors MS, 08-07-05
Laitis-Festivalen, Piteå MS, 08-07-05--06
Sponsorcupen efter 3 deltävlingar
Sponsorcupen 3, Offerdals MK, 08-06-28
Kvällstävling, Filipstads MC, 08-06-25
Folkrace, Munkfors MC, 08-16-16
Byta-Bil Racet, Jämtlands MK, 08-06-14--15
PREEM-festivalen, SMK Eda, 08-06-07--08
Sponsorcupen efter deltävling 2, 08-06-09
Kvällsrace, SMK Östgöta, 08-06-02
X-Cupen, Ljusdals MS, 08-06-01
Majracet, Jönköpings MK, 08-05-31--06-01
Karlsvikssnurren, SMK Dala Falun, 08-05-31
Finnskoga MK, Seniorer, 08-05-25
Finnskoga MK, Dam, 08-05-25
Finnskoga MK, Juniorer, 08-05-25
Vårracet, SMK Motala Bil, 08-05-17
Sponsorcupen deltävling 1, Offerdals MK, 08-05-17
Folkrace, Likenäs MK, 08-05-01
Juniorläger, SMK Motala Bil, 08-05-04
Rackstad Bil & Delar Racet, MK Team Westom, 08-05-03
Flygarracet, Årjängs MK, 08-05-01
Hemköps-racet, Ydre MK, 08-05-01
Vårtävlingen, Karlstad MC-Bil, 08-04-26
Dalhemscupen +Juniorcupen NA Schakt AB, Borås MK, 08-04-19
Vänercupen, SMK Trollhättan, 08-04-19
Sprint, Årjängs MK, 08-04-06
Folkrace Lietorpsbanan, Degerfors RC + SMK Karlsloga, 08-04-05


Rallycross
SM-finalen, Strängnäs AMS, 08-09-27
Götalandscupen, Fjärås MK, 08-09-27
Götalandscupen, Götene MK, 08-09-20
Svealandscupen, Haninge MK, 08-09-13
Svealandscupenfianlen, omgång 1-3 klass 5, 08-09-13
Svealandscupenfianlen, omgång 1-3 klass 4, 08-09-13
Svealandscupenfianlen, omgång 1-3 klass 2, 08-09-13
Svealandscupenfianlen, omgång 1-3 klass 1, 08-09-13
Svealandscupen, 08-08-30
Svealandscupen, Borlänge MK, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omg 3, Klass 4, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Efter Omg 3, Klass 4, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omg 2, Klass 2, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Efter Omg 2, Klass 2, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omg 2, Klass 1, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Efter Omg 2, Klass 1, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omg 2, Klass 5, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Efter Omg 2, Klass 5, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omg 2, Klass 4, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Efter omg 2, Klass 4, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omg 1, Klass 1, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omg 1, Klass 5, 08-08-23
Svealandscupen, Borlänge MK, Omgång 1, Klass 4, 08-08-23
Götalandscupen, Skene MS, 08-08-16
Götalandscupen, Jönköpings MK, 08-08-10
Götalandscupen, Jönköpings MK, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Resultat Supernationell, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Resultat -2400, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Resultat Juniorer, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Efter Totalkval Supernationell, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg 3 Supernationell, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Efter Total kval -2400, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg 3 Juniorer, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Efter Omg 2 SN, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg 2 SN, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Efter Omg 2 -2400, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg 2 -2400, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Efter Omg 2 Juniorer, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg 2 Juniorer, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg 1 Supernationell, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg 1 Juniorer, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Omg1 -2400, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Tidsträning Supernationell, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Tidsträning Juniorer, 08-08-09
SM/RM, Haninge MK, Tidsträning -2400, 08-08-09
SM, Strängnäs AMS, 08-07-31
SM, Strängnäs AMS, Omg 3, Div 1
SM, Strängnäs AMS, Efter Omg 3, Div 1
SM, Strängnäs AMS, Omg 3, Supernationell
SM, Strängnäs AMS, Efter Omg 3, Supernationell
SM, Strängnäs AMS, Omg 2, Div 1
SM, Strängnäs AMS, Efter Omg 2, Div 1
SM, Strängnäs AMS, Omg 2, Supernationell
SM, Strängnäs AMS, Efter Omg 2, Supernationell
SM, Strängnäs AMS, Omg 2, Suporterklass
SM, Strängnäs AMS, Efter Omg 2, Suporterklass
SM, Strängnäs AMS, Omg 1, Division 1
SM, Strängnäs AMS, Omg 1, Supernationell
SM, Strängnäs AMS, Omg 1, Supporterklass
SM, Strängnäs AMS, Tidsträning, Div 1
SM, Strängnäs AMS, Tidsträning, Supernationell
SM, Strängnäs AMS, Tidsträning, Suporterklass
Svealandscupen, Films MK, 07-08-26
DM/FM Rallycross, Piteå MS, 08-07-22
Svealandscupen, Bollnäs MK, 08-07-19
SM/RM Supernationell, Bollnäs MK, 08-07-19
JSM, Bollnäs MK, 08-07-19
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Resultat
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 B-final
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 C-final
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Startlista finaler
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Efter Omg 3
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Omg 3
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Efter Omg 2
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Omg 2
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Omg 1
EM Höljes, Div 1, 08-07-06 Tidsträning

EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Resultat
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 B-final
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 C-final
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Startlista finaler
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Efter Omg 3
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Omg 3
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Efter Omg 2
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Omg 2
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Omg 1
EM Höljes, Div 1A, 08-07-06 Tidsträning

EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Resultat
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 B-final
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 C-final
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Startlista finaler
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Efter Omg 3
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Omg 3
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Efter Omg 2
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Omg 2
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Omg 1
EM Höljes, Div 2, 08-07-06 Tidsträning

EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Resultat
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 B-final
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Startlista finaler
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Efter Omg 3
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Omg 3
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Efter Omg 2
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Omg 2
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Omg 1
EM Höljes, RC-Cup, 08-07-06 Tidsträning

EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Resultat
EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Startlista finaler
EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Efter Omg 3
EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Omg 3
EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Efter Omg 2
EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Omg 2
EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Omg 1
EM Höljes, Supporterklass, 08-07-06 Tidsträning

Svealandscupen, Karlstad MC Bil, 08-06-28
SM Skellefteå, Suprenationell, 08-06-15
SM Skellefteå, Junioerer, 08-06-15
RM/FM Skellefteå, Suprenationell, 08-06-15
Svealandscupen, Västerås MS, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Div 1, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Div 1, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Div 1, Totalt efter 3 omgångar, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Div 1, omgång 3 , 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Supernationell, Totalt efter 3 omgångar, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Supernationell, omgång 3 , 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Div 1, omgång 2, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Supernationell, omgång 2, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Supernationell, omgång 1, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Div 1, omgång 1, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Supernationell, omgång 1, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Div 1, Tidsträningen, 08-06-14
Rallycross-SM Kalix, Supernationell, Tidsträningen, 08-06-14

SM Piteå MS, 08-06-08 Supernationell
SM Piteå MS, 08-06-08 SN 2400
SM Piteå MS, 08-06-08 Juniorer
SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 3 Supernationell
SM Piteå MS, 08-06-08, Efter Omg 3 Supernationell
SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 3 SN2400
SM Piteå MS, 08-06-08, Efter Omg 3 SN2400

SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 3 Juniorer
SM Piteå MS, 08-06-08, Efter Omg 3 Juniorer

SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 2 Supernationell
SM Piteå MS, 08-06-08, Efter Omg 2 Supernationell
SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 2 SN2400
SM Piteå MS, 08-06-08, Efter Omg 2 SN2400

SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 2 Juniorer
SM Piteå MS, 08-06-08, Efter Omg 2 Juniorer

SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 1 Supernationell
SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 1 SN 2400
SM Piteå MS, 08-06-08, Omg 1 Juniorer
SM Piteå MS, 08-06-08, Tidsträning Supernationell
SM Piteå MS, 08-06-08, Tidsträning SN 2400
SM Piteå MS, 08-06-08, Tidsträning Juniorer
Götalandscupen, MK Team Westom, 08-06-01
Rallycross-SM, MK Team Westom, 08-05-31, Supernationell
Rallycross-SM, Arvika, 08-05-31, JSM
Rallycross-SM, Arvika, 08-05-31, Götalandscupen
Svealandscupen, Strängnäs AMS, 08-05-25
Venacupen 1, Laxå MK, 08-04-24
Götalandscupen, Strängnäs AMS, 08-04-24
SM Knutstorp, Slutresultat div 1, 08-05-17
SM Knutstorp, Slutresultat Supernationell, 08-05-17
SM Knutstorp, Slutresultat Juniorer, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 3 div 1, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 3 Supernationell, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 3 Juniorer, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 2 div 1, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 2 Supernationell, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 2 Juniorer, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 1 div 1, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 1 Supernationell, 08-05-17
SM Knutstorp, Omg 1 Juniorer, 08-05-17
SM Knutstorp, Tidsträning div 1, 08-05-17
SM Knutstorp, Tidsträning Supernationell, 08-05-17
SM Knutstorp, Tidsträning Juniorer, 08-05-17
Svealandscupen, SMK Nyköping, 08-05-11
Götalandscupen, 08-05-03
RM, Supernationell, 08-05-03
JSM, Fjärås MK, 08-05-03

Svealandscupen, SMK Arboga, 08-05-01
Götalandscupen, Tomelilla MK, 08-04-27
Götalandscupen, Tomelilla MK, 08-04-26
Parallellrace klass 1, Strägnäs AMS, 08-04-20
Parallellrace klass 1, Strägnäs AMS, 08-04-20


Backe
Berga-Racet, Ydre MK, 08-09-20
Back-SM Ånnabodabacken, Teknis MC, 08-09-06--07
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga klass 1-3, 08-08-03
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga klass 4-6, 08-08-03
Back-SM, Röforsloppet, SMK Arboga, 08-08-02
Back-SM, RallyXplosion, Västerås MS, 08-07-27
Back-SM, RallyXplosion, Västerås MS, 08-07-26
Mästarmöte, Ljusdals MS, 08-07-13
Mästarmöte, Ljusdals MS, 08-07-12
Back-SM Söderknallen, SMK Sundsvall, 08-06-28
Back-SM/RM, Deltävling 4, Klass 4, Tidaholms MK, 080525
Back-SM/RM, Deltävling 2, Klass 3, Tidaholms MK, 080525

Back-SM/RM, Deltävling 2, Klass 2, Tidaholms MK, 080525
Back-SM/RM, Deltävling 2, Klass 1, Tidaholms MK, 080525

Back-SM/RM, Deltävling 1, Klass 4, Tidaholms MK, 080524
Back-SM/RM, Deltävling 1, Klass 3, Tidaholms MK, 080524

Back-SM/RM, Deltävling 1, Klass 2, Tidaholms MK, 080524
Back-SM/RM, Deltävling 1, Klass 1, Tidaholms MK, 080524

Ånnaboda-racet, Teknisk MS, 08-05-04



IS-racing
IS-SM, Robertsfors MS, 08-03-23
IS-SM, Robertsfors MS, 08-03-23, total
IS-SM, Överkalix MK, 08-03-16
IS-SM, Överkalix MK, 08-03-16 Heat 2
IS-SM, Morjärv , 08-03-16 Heat 1
IS-SM efter Morjärv, 08-03-18
IS-SM, MK Nordjämnten, 08-03-01, Klass 1
IS-SM, MK Nordjämnten, 08-03-01, Klass 2
IS-SM, MK Nordjämnten, 08-03-01, Klass 3


Karting/Crosskart
Crosskart Sprintcupen, Falköpings MK, 08-08-31
Crosskart Utslagstävling, Falköpings MK, 08-08-31
Crosskart-SM, Falköpings MK, 08-08-30
Sprintcupen Stegen Västerås MS, 08-08-10
Sprintcupen, Västerås MS, 08-08-10
Crosskart-SM, Västerås MS, Slutresultat, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS,Omg 3, 125 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS, Omg 3, 250 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS, Omg 3, 500 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS,Omg 2, 125 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS, Omg 2, 250 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS, Omg 2, 500 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS,Omg 1, 125 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS, Omg 1, 250 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Västerås MS, Omg 1, 500 CC, 08-08-09
Crosskart-SM, Laxå MK, 08-06-14
SM Crosskart, Strängnäs AMS, 08-05-31
SM Crosskart, 125CC, 08-05-17
SM Crosskart, 250CC, 08-05-17
SM Crosskart, 500CC, 08-05-17
SM Crosskart, 125CC, efter omg 2, 08-05-17
SM Crosskart, 250CC, efter omg 2, 08-05-17
SM Crosskart, 500CC, efter omg 2, 08-05-17
Crosskartsprint, Falköpings MK, 08-04-26


Bilorientering
Svamptåget, 08-11-15
Oscarssnurren, SMK Söderhamn, 08-09-27
Bockstensjakten, 08-08-23


MC
Laxå Endurance, Laxå MK, 08-08-02

Drifting
Inga resultat än


Dragerace
Inga resultat än


Bil-O
Inga resultat än

Övrigt

Racingspecial, Piteå MS, 08-09-20
Söderhamns Snabbaste, Kval USA, Söderhamns MK, 08-09-14
Söderhamns Snabbaste, Kval Bracket, Söderhamns MK, 08-09-14
Söderhamns Snabbaste, Kval Europa-Asien, Söderhamns MK, 08-09-14

Racingspecial, Vännäs MK, 08-09-14
Racingspecial, Vännäs MK, 08-08-31
Racingspecial, Vännäs MK, 08-06-18
Racingspecial, Vännäs MK, 08-06-16
NSHC, Karlskoga MF, 08-04-26
Drivers Open, Bengtfors MC, 08-04-13
Drivers Open, Bengtfors MC, 08-03-08

<< Till startsidan